Pytanie do Panów - wypalenie uczucia ze strony mężczyzny

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Awatar użytkownika
89aneta
pASibrzuch
Posty: 224
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:29
Lokalizacja: Kielce

Pytanie do Panów - wypalenie uczucia ze strony mężczyzny

Post autor: 89aneta »

Jak się zachowujecie jeśli jesteście z kimś w związku i zaczynacie odczuwać że uczucie słabnie, wygasło itp. Czy mówicie o tym swoim partnerkom czy po prostu zaczynacie unikac kontaktu ( jeśli nie mieszkacie razem?) Czy w związku z tym jak Wasze uczucie do partnerki słabnie, walczycie z tym czy po prostu uważacie że jak się już wypaliło to nie warto walczyć? Czy w międzyczasie jak jeszcze jesteście z partnerką która nie kochacie ( końcówka związku) szukacie już kogoś na boku? Czy proponujecie przerwę, znajomość czy zrywacie kontakt? Jeśli ktoś się wstydzi tu pisać może do mnie na priv, bo jestem bardzo ciekawa jak o tym mysla Panowie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Pytanie do Panów - wypalenie uczucia ze strony mężczyzny

Post autor: urtika »

Myślę, ze to pytanie może być skierowane zarówno do panów jak i do pań. Dlaczego tylko do panów?
Ja swego czasu, gdy czułam,że związek ma się już ku końcowi, nieśmiało rozglądałam się za nowym chłopem.
Quirkyalone
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Pytanie do Panów - wypalenie uczucia ze strony mężczyzny

Post autor: panna_x »

Nie jestem facetem, ale mogę dorzucić, że moja dawna koleżanka ( nie mamy już kontaktu), jak była z chłopakiem, a on nie za bardzo widział to jako związek, to gdy przymierzał się do zerwania, to osłabiał kontakt i gadał coś z stylu, że ona zasługuje na kogoś lepszego ( w domyśle on nim nie chce być). Tyle, że zrywał i wracał parę razy, aż odszedł na dobre. W trakcie związku to jakoś super się nie starał, widać było, że niespecjalnie mu zależy. Np powiedział tej dziewczynie, że ma zeza albo że jego poprzednie dziewczyny były ładniejsze. Ale się nadawała, kiedy akurat nie miał nikogo lepszego i ochotę na seks. Nie miał też nic przeciwko, żeby mu upiekła ciasto, ugotowała coś czy jakiś niedługi czas mieszkał u niej na jej koszt. Po prostu była tak z braku laku, bo nie miał wyboru. Niestety, zaowocowało to też tym, że nasza znajomość z koleżanką zaczęła się zrywać- mnie drażniło, że ciągle nie ma czasu spotkać się i pogadać ze mną, za to zawsze znajduje go dla niego, a kiedy się już spotykałyśmy to też rozmowa kręciła się wokół ich związku. albo mi się żaliła smsowo na jego zachowanie czy kolejne zerwanie. Z czasem miałam dość tej sytuacji i za którymś razem jak znów napisała o jakimś chamskim jego zachowaniu, to straciłam nerwy i odpisałam jej coś chamskiego w stylu, że jeśli chce ciągle go przyjmować z powrotem to jej sprawa i że nie mam już ochoty tego słuchać. Relacja się popsuła od tamtej pory.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Pytanie do Panów - wypalenie uczucia ze strony mężczyzny

Post autor: panna_x »

urtika pisze: 16 sty 2019, 13:37 Myślę, ze to pytanie może być skierowane zarówno do panów jak i do pań. Dlaczego tylko do panów?
Ja swego czasu, gdy czułam,że związek ma się już ku końcowi, nieśmiało rozglądałam się za nowym chłopem.
Urtiko, i jak zaowocowały te poszukiwania?
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Pytanie do Panów - wypalenie uczucia ze strony mężczyzny

Post autor: Nautilus1992 »

Nie jestem doświadczony w rozstaniach, ale jeśli związek by się sypał lub coś przeszkadzało by w trwaniu razem, to raczej próbował bym obgadać sprawę i znaleźć jakieś rozwiązanie lub kompromis. A gdyby nie było możliwości, żeby się dogadać, to z pewnością moje uczucie by osłabło. Wtedy pewnie skupiłbym się na przemyśleniach, może też poradził bym się kogoś co w tej sytuacji zrobić. Jeśli nie znalazł bym sposobu by znowu rozpalić ten wewnętrzny ogień, to pewnie podjąłbym decyzję o rozstaniu i zacząłbym szukać kogoś innego.
To takie moje gdybania, ale każdy będzie miał swoje podejście do tematu, również każda sytuacja będzie inna. Może się okazać, że to ja nieświadomie zepsuję związek, a wtedy to druga strona mnie porzuci i odbędzie się to na jej zasadach. Jeśli będzie mi zależało, to spróbuję się podporządkować i będę dążył do podtrzymania kontaktu i naprawy tego, co zepsułem.
Fajny temat, narobiłem sobie chęci na przemyślenia. Może dla kogoś przerwa będzie dobrym rozwiązaniem? Taki sprawdzian jak to będzie bez tej drugiej osoby - czy pojawi się tęsknota, czy jednak lepiej żyje się bez tej bliskiej relacji. Przede wszystkim podczas budowania związku warto się otwierać i rozmawiać na każdy temat. Bez szczerej rozmowy nic z tego nie wyjdzie.
Teodora
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 7 sty 2019, 16:02

Re: Pytanie do Panów - wypalenie uczucia ze strony mężczyzny

Post autor: Teodora »

Gdy związek zaczyna się wypalać, mężczyzna robi się nieprzyjemny, dokuczliwy, a nawet chamski albo po prostu znika bez wieści i unika wszelkich kontaktów. Takie są moje doświadczenia.
Awatar użytkownika
Romantyczkapocalosci
starszASek
Posty: 41
Rejestracja: 5 sty 2019, 21:15
Lokalizacja: Kielce / Discord: Aneta#6184 / gg 67355042

Re: Pytanie do Panów - wypalenie uczucia ze strony mężczyzny

Post autor: Romantyczkapocalosci »

:-(
Awatar użytkownika
89aneta
pASibrzuch
Posty: 224
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:29
Lokalizacja: Kielce

Re: Pytanie do Panów - wypalenie uczucia ze strony mężczyzny

Post autor: 89aneta »

Smutne jest to że w związku ludzie się kochają, szanują, po prostu żyć bez siebie nie mogą, a potem po prostu odchodzą i nawet nie mają o czym rozmawiać. Smutne jest to , że zamiast naprawić związek - nie próbują o to walczyć. Przecież jak się było z tą osoba , kochało się te osobę to widocznie musiała być wspaniała , wyjątkowa. Czemu więc ludzie o tym zapominają, że ta osoba była kiedys najwspanialsza na świecie? "Kiedys " nie musi oznaczać przecież czas przeszły, może również oznaczać że ta osoba nadal jest wyjątkowa, tylko po prostu brakuje komunikacji w związku ... zawsze można znaleźć jakiś kompromis, czas na spędzenie razem czasu w wyjątkowy sposób, szczere rozmowy.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Pytanie do Panów - wypalenie uczucia ze strony mężczyzny

Post autor: panna_x »

Bo na początku są fajerwerki, różowe okulary, nie widzi się wad. A potem to się zmienia.
pawcio1978
pASzko
Posty: 2544
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Pytanie do Panów - wypalenie uczucia ze strony mężczyzny

Post autor: pawcio1978 »

Myślę, że to zależy od mężczyzny
Maciek

Re: Pytanie do Panów - wypalenie uczucia ze strony mężczyzny

Post autor: Maciek »

Cześć Aneta! Wybrałaś na maksa interesujący temat. :)
Powiem Ci coś zabawnego, to uczucie, o którym mówisz ZAWSZE WYGASA. To uczucie, o którym mówisz ma swoją reprezentację chemiczną, której nam po prostu z czasem ubywa! I to jest normalne.

Warto natomiast wiedzieć, jak się wówczas zachować i jak koegzystować z partnerem. Związki z długim stażem stają się po prostu przyjacielskie. Te, w których uczucie wygasa i rozpadają się niemal od razu po tym wygaśnięciu... cóż, prawdopodobnie partnerzy nie mieli wówczas wystarczających cech wspólnych.
ODPOWIEDZ