BBC-The men leading Japan's surprising sex recession

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Yolsue
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2017, 09:59

BBC-The men leading Japan's surprising sex recession

Post autor: Yolsue »

Witam wszystkich! Znalazłam dziś bardzo ciekawy wywiad na BBC o mężczyznach w Japonii, którzy nie są zainteresowani seksem. Co prawda filmik trwa tylko trzy minuty i pojęcie aseksualizm się w nim nie pojawia, jednak opinia chłopaka z którym przeprowadzany jest wywiad jest bardzo wyważona. Jeśli znacie angielski to polecam obejrzeć!

Edit: ponieważ jest to mój pierwszy post nie mogę wkleić linku. Ale wystarczy skopiować tytuł tematu i wyszukać w google :)
El Chapo
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 2 sty 2020, 20:53

Re: BBC-The men leading Japan's surprising sex recession

Post autor: El Chapo »

Moim zdaniem to nie jest kwestia aseksualności. Ludzie generalnie są tacy sami bez względu na szerokość geograficzną. Wynika to raczej z nieradzenia sobie z presją życia która w Japonii i Korei jest chyba największa. Wielu Japończyków nie tylko unika kontaktów seksualnych ale w ogóle interakcji z drugim człowiekiem. Zamykają się w całkowicie wyimaginowanym świecie. No i nie można zapomnieć o kulturze pracy, w której poza pracą nie ma się czasu na życie osobiste.
ODPOWIEDZ