Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

1. Tak wstydzę się bardzo
4
7%
2. Tak wstydzę się bardzo, przestanę być osobą lgbtq+a
1
2%
3. Tak wstydzę się bardzo, przestanę być osobą lgbtq+a, zostałam (zostałem) zmanipulowana tą ideologią
1
2%
4. tak wstydzę się bardzo, ale nie przestanę być osobą lgbtq+a
3
6%
5. Nie nie wstydzę się, pozostanę osobą lgbtq+a
41
76%
6. Nie nie wstydzę się, pozostanę osobą lgbtq+a, ale też uprawiam sex
4
7%
7. Tak wstydzę się bardzo, nawróciłam (nawróciłem) się
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 54

Awatar użytkownika
EineKleineNachtmusik
mASełko
Posty: 145
Rejestracja: 5 sty 2021, 21:54

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: EineKleineNachtmusik »

Całkowicie odrzucam myśl wiązania osób aseksualnych z ruchem LGBT (LGTB teraz? :P).
MaxMad
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2021, 15:52

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: MaxMad »

Moim zdaniem asy to asy, chyba że ktoś jest homo albo bi aseksualny to wtedy należy do LGBT. Ja się nie utożsamiam.
Krzysiu36l.
ASiołek
Posty: 55
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:02

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: Krzysiu36l. »

Dla mnie między hetereksualizmem bez myśli o potomstwie a homoseksualizmem nie ma wcale aż tak dużej różnicy. Tu i tu chodzi tylko i wyłącznie o przyjemność. Nie jestem tyle aseksualny co uważam, że w tych czasach miłość, a także seks jest tak sprofanowany przez media i kulturę popularną, że nie odnajduję się w tym. Dodatkowo chore tempo życia, kult wartości materialnych i tak dalej. Związki międzyludzkie to niestety coś co przypomina relacje handlową gdzie do sprzedania jest odpowiedni produkt. Wszystko w zasadzie jest już tylko kwestią ceny. Do lat 70/80 ludzkość tworzyła wspaniałe wynalazki, które ułatwiały ludziom życie, często je ratowały. Teraz jest tylko zaspokajanie pychy i próżności człowieka. Jestem pewien, że gdybym urodził się 20-30 lat wcześniej to nie miałbym żadnych problemów z życiem uczuciowym i seksualnym. Co do tematu dziwi mnie taka konotoacja. Nie jestem wrogiem LGBT, ale uważam, ze w Polsce są dużo poważniejsze problemy.
Mam problemy z nadużywaniem alkoholu. Nie łączy się to z agresją w żaden sposób. Mimo to jest to dla mnie problem.
nnnxx
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:27
Lokalizacja: DG

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: nnnxx »

wypowiedzieliście się....., a teraz można usunąć ankietę. :D
Krzyś. :)
nnnxx
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:27
Lokalizacja: DG

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: nnnxx »

Bóg pamięta wasze blużniercze głosy. Pozdrawia piekło was ogniście :ciasto:
Krzyś. :)
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: urtika »

Ten temat akurat zostanie. :P
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Karolina z Księżyca
pASibrzuch
Posty: 206
Rejestracja: 18 mar 2022, 08:40
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Kontakt:

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: Karolina z Księżyca »

Ruch LGBTQIA+ (skrót się wciąż rozwija) jest dla mniejszości orientacjyjnych oraz płciowych. Choć nie każdy uważa, że aseksualność do niego należy - nie będę przytaczać dyrdymałów, które na ten temat słyszałam i czytałam - to "A" jest właśnie dla niej.
Ja osobiście czuję się częścią LGBT+ i nie czuję z tego powodu wstydu. Czuję dumę z tego kim jestem 💜
💜 Ace & proud 💜
Miłego dnia :D
Awatar użytkownika
Adam2409
ASiołek
Posty: 93
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:43

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: Adam2409 »

Osobiście nie utożsamiam się z tym ruchem.
Odkrywca
starszASek
Posty: 49
Rejestracja: 7 lut 2022, 19:56

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: Odkrywca »

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak w ogóle ktoś aseksualny może czuć związek z ruchem LGBT. Nie chcę uogólniać ale przecież to przeważnie homoseksualiści są biseksualni (co nawet nazwa ruchu mówi) czyli seks to dla nich więcej, szybciej, intensywniej czyli to te osoby powodują, że sfera seksualna jest silniejsza na świecie, jest jej więcej w mediach itd. Ich skrajny hedonizm i brak granic. Poza tym każda silniejsza przyjaźń np. męska kojarzy się z homoseksualizmem. To im "zawdzięczamy" brak zrozumienia dla ludzi dla których seks jest mniej ważny. Pomijając nawet ten fakt to niby dlaczego mam się utożsamiać jako ktoś kto nie uprawia seksu z kimś kto go uprawia z tą samą płcią, ale już z inną płcią nie? Przecież to nielogiczne i bez sensu. Nie chcę być utożsamiany za nic w świecie z ruchem LGBT który uważam za wulgarny i agresywny . Osoby heteroseksualne nie manifestują swoich upodobań w sposób tak agresywny i często chamski. Nie mam nic do normalnych osób homo, to ich sprawa, ale parady i coraz silniejsze żądania zmiany prawa mi się nie podobają. Choć wiem też, że spora część ich uczestników to ludzie zmanipulowani, niekoniecznie jacyś źli. Ruch aseksualny powinien być właśnie temu bardzo przeciw a to, że jest za świadczy, że chodzi nie o reprezentowanie osób aseksualnych a o kolejny ruch, który walczy z normalnością. Mnie to zresztą nie dziwi. Każda idea nawet dobra często jest wypaczana np. ekologia, prawa zwierząt, tolerancja rasowa itd. Świat idzie w chorym kierunku. Dziś w Polsce wg. spisu NSP za 2021 rok jakieś 40% facetów nie będzie miało szansy na bycie z kobietą, kawalerów jest prawie 3 razy tyle niż w każdej innej epoce. Ci ludzie będą cierpieć i bardziej mi ich żal niż osób, które rzekomo z powodu bycia innej orientacji mają problemy z rodziną, społeczeństwem. Samotność zabija naprawdę, a problem nietolerancji jest wydumany. Bez przesady Polska nie jest aż tak konserwatywnym krajem jak tu się pisze. Gdyby tak by było nie spadałaby liczba ślubów, ślubów kościelnych, dzietność, nie byłoby tak silne poparcie dla protestów o aborcję itd. Za to rewolucji obyczajowej "zawdzięćzamy " wiele złego bo feminizm nie uderzył wcale w męskich szowinistów tylko rykoszetem w facetów mniej atrakcyjnych, biedniejszych. 90% polskich matek będzie teraz wolało by córka była samotną aseksualistką niż żoną takiego faceta. Jestem tego pewien.
nnnxx
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:27
Lokalizacja: DG

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: nnnxx »

tak, ci bracia i siostry utożsamiają się z ruchem lgbt. Tak zagłosowaliście. Zatem uważajcie kochani, bo za taką deklarację jesteście posądzeni o mnóstwo grzechów śmiertelnych. Jesteście po akcie apostazji, bez łaski Bożej. Czego wy oczekujecie od życia i Boga, skoro jesteście poza Kościołem ?
Krzyś. :)
Jola Ome
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2023, 13:21

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: Jola Ome »

Hazel pisze: 10 sie 2020, 11:26 Osobiście nie czuję się związany ze społecznością LGBT.

Jednak uzupełnię swoją odpowiedź:
1) Powyższe nie oznacza, że jestem negatywnie nastawiony do osób LGBT / społeczności LGBT.
2) Nikt nie powinien się wstydzić swojej orientacji seksualnej czy romantycznej.
3) Poglądy, że "osoby LGBT rozwalają naszą cywilizację" uważam za urojenia.
4) Zadawanie pytania z tezą uważam za przejaw chamstwa.
Zgadzam się z Tobą jak nie wiem co!!!
RosaSjel
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 7 kwie 2023, 20:05

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: RosaSjel »

Ja po prostu jako osoba aseksulana utożsamiam się tylko z innymi asami a nie z całą grupą LGBT+, nie czuję takiej potrzeby.
Bruks
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2023, 22:44

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: Bruks »

Nie utożsamiam się z ruchem lgbt. To są osoby o niezrozumiałych dla mnie orientacjach seksualnych,
Awatar użytkownika
Zargan
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 4 maja 2023, 23:36

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: Zargan »

Też nie uważam że aseksualność łączy się z LGBT. Nigdy nie miałem problemów z tym że ktoś może mieć inną orientację. Ale zeczywiscie dużo osób LGBT strasznie wyolbrzymia niektóre zeczy, poprostu przesadzają tak samo jak ludzie którzy ich np. prześladują, a przecież orientacja seksualna to raczej naturalna sprawa nie za bardzo mamy na nią wpływ. I tak też powinno się ją traktować, naturalnie. Poprostu ani jedni ani drudzy nie powinni wpychać się sobię nawzajem w życie. Dokładnie tak jak to napisał odkrywca.
:evil: :aniol: :?:
Bruks
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2023, 22:44

Re: Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Post autor: Bruks »

Zargan pisze: 5 maja 2023, 23:21 Poprostu ani jedni ani drudzy nie powinni wpychać się sobię nawzajem w życie.
Nie zauważyłem, aby ktokolwiek komukolwiek się wpychał.
Homoseksualiści mają zupełnie inną perspektywę, geje mają mnóstwo partnerów seksualnych, fetyszy. Są niezmiernie zróżnicowani, niektórzy pozostają w związkach, chcą adoptować dzieci, a inni bawią się w swoim gronie, podejmują ryzykowne zachowania, są niemal uzależnieni od seksu, mają licznych partnerów seksualnych.
Co może nas łączyć z gejami albo transseksualistami? Ja nie wiem.
ODPOWIEDZ