Czy osoby aseksualne utożsamiają się z ruchem LGTB?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

1. Tak wstydzę się bardzo
4
7%
2. Tak wstydzę się bardzo, przestanę być osobą lgbtq+a
1
2%
3. Tak wstydzę się bardzo, przestanę być osobą lgbtq+a, zostałam (zostałem) zmanipulowana tą ideologią
1
2%
4. tak wstydzę się bardzo, ale nie przestanę być osobą lgbtq+a
3
6%
5. Nie nie wstydzę się, pozostanę osobą lgbtq+a
41
76%
6. Nie nie wstydzę się, pozostanę osobą lgbtq+a, ale też uprawiam sex
4
7%
7. Tak wstydzę się bardzo, nawróciłam (nawróciłem) się
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 54

Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: Hazel »

Już pomijając to co napisał autor tego wątku (dawał się poznać jako pamiętny Krzyś, Joinqu i jeszcze pod innymi kontami, a dziś AjuxAmst), bo żal to komentować.
Viljar pisze: 13 sie 2020, 21:20 Nie uważam aseksualności za orientację, więc mnie problem nie dotyczy. Ale gdybym uważał, to nie wstydziłbym się. Wstydziłbym się tylko tego, że środowiska LGBT wspierają, jakby nie było, osoby, które jawnie złamały prawo, napadły na służby porządkowe, a teraz robią z siebie męczenników i bohaterów.
Tu Viljarowi przyznaję rację. Ten, kto dopuścił się się złamania prawa, powinien odpowiedzieć zgodnie z prawem za swój czyn. Co prawda jest tu kwestia aresztu na 2 miesiące - w tym przypadku wydaje się to dużo jak na popełniony czyn, tym bardziej, że zachowało się nagranie tego zajścia i trudno mówić o poważnej obawie mataczenia, a taką podawano we wniosku do sądu. Przyznam, że mogło to wywołać krytykę i protesty, ale atakowanie służb porządkowych to już złamanie prawa.
Ogólnie nawet nie wiemy, czy faktycznie większość osób LGBT popiera metody nielicznych aktywistów, np. z atakiem na furgonetkę antyaborcjonistów (to jest niejako zaczątek tej sprawy) czy zawieszaniem flag na pomnikach (wg mnie głupie i niepotrzebne, choć z drugiej strony reakcja na to była moim zdaniem histeryczna, bo żaden pomnik nie został uszkodzony jak np. przy aktach wandalizmu; flagę można po prostu zdjąć). Wiele z nich może być zdania, że takie czyny szkodzą całej społeczności, jednak taki głos nie przebije się. Chyba, że do mediów "publicznych" i konserwatywnych, które z kolei użyją tego argumentu nie do merytorycznej dyskusji, a do następnego ataku. Istne perpetuum mobile... Radykałowie z obu stron będą zarówno atakować, jak i robić z siebie męczenników i bohaterów.

Uzupełnię od siebie. Po pierwsze, sprawa ogólnie jest polityczna, bo i niemal wszystko, co dotyczy osób LGBT w sferze publicznej, jest obecnie przedmiotem ostrego konfliktu politycznego. Teraz już nie jest ważne kto faktycznie złamał prawo, a kto po jakiej stronie się opowiada.
Po drugie. Jeśli na furgonetce antyaborcjonistów pojawiły się hasła zrównujące homoseksualizm z pedofilią (a są to ohydne insynuacje), to normalną reakcją powinno być pozwanie właściciela pojazdu i władz stowarzyszenia pro-liferów o naruszenie dóbr osobistych, a nie atakowanie furgonetki. Z drugiej strony obóz władzy opanował w takim stopniu organy ścigania i sądownictwo, że taki pozew czy zgłoszenie naruszenia prawa zostałoby oddalone/umorzone. Rodzi to dalsze konflikty i poczucie niesprawiedliwości. Państwo od kilku lat otwarcie i naprawdę ostro opowiada się po jednej stronie konfliktu, więc to tylko katalizuje reakcje.
Niestety przewiduję, że będzie coraz gorzej w naszym kraju pod tym względem.
GG: 3498837
AjuxAmst
ASiołek
Posty: 87
Rejestracja: 23 lut 2020, 02:09

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: AjuxAmst »

Hazel pisze: 14 sie 2020, 11:32 Już pomijając to co napisał autor tego wątku (dawał się poznać jako pamiętny Krzyś, Joinqu i jeszcze pod innymi kontami, a dziś AjuxAmst), bo żal to komentować.
Viljar pisze: 13 sie 2020, 21:20 Nie uważam aseksualności za orientację, więc mnie problem nie dotyczy. Ale gdybym uważał, to nie wstydziłbym się. Wstydziłbym się tylko tego, że środowiska LGBT wspierają, jakby nie było, osoby, które jawnie złamały prawo, napadły na służby porządkowe, a teraz robią z siebie męczenników i bohaterów.
Niestety przewiduję, że będzie coraz gorzej w naszym kraju pod tym względem.
Jeżeli będą myśleć i mówić tak jak ty, to na pewno będzie gorzej. I to jest też twoja wina, ze będzie gorzej i miej tego świadaomość.
1. grzech bałwochwalstwa.
2. grzech świadczenia fałszywego świadectwa przeciw bliżniemu swemu.
3. grzech blużnierstwa.
Proszę wyspowiadaj się z tego.
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: Hazel »

AjuxAmst pisze: 14 sie 2020, 20:24 Jeżeli będą myśleć i mówić tak jak ty, to na pewno będzie gorzej. I to jest też twoja wina, ze będzie gorzej i miej tego świadaomość.
1. grzech bałwochwalstwa.
2. grzech świadczenia fałszywego świadectwa przeciw bliżniemu swemu.
3. grzech blużnierstwa.
Proszę wyspowiadaj się z tego.
Może zostań kapłanem :aniol: Tutaj się marnujesz.
A tak serio, na tym forum nikt tak nie ośmiesza religijności i konserwatyzmu jak ty. Robisz to doskonale.

Edit: Kończę pisać w tym temacie, mija się to z celem. Gdyby nie autor tego prowokacyjnego wątku/ankiety, który od lat trolluje to forum, można by było podyskutować na temat, czy osoby aseksualne czują się w pewien sposób związane ze społecznością LGBT; myślę, że można byłoby uczciwie dyskutować na ten temat, gdyby Krzyś dałby sobie wreszcie spokój z tym forum.
GG: 3498837
AjuxAmst
ASiołek
Posty: 87
Rejestracja: 23 lut 2020, 02:09

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: AjuxAmst »

Hazel pisze: 14 sie 2020, 20:53
AjuxAmst pisze: 14 sie 2020, 20:24 Jeżeli będą myśleć i mówić tak jak ty, to na pewno będzie gorzej. I to jest też twoja wina, ze będzie gorzej i miej tego świadaomość.
1. grzech bałwochwalstwa.
2. grzech świadczenia fałszywego świadectwa przeciw bliżniemu swemu.
3. grzech blużnierstwa.
Proszę wyspowiadaj się z tego.
Może zostań kapłanem :aniol: Tutaj się marnujesz.
A tak serio, na tym forum nikt tak nie ośmiesza religijności i konserwatyzmu jak ty. Robisz to doskonale.

Edit: Kończę pisać w tym temacie, mija się to z celem. Gdyby nie autor tego prowokacyjnego wątku/ankiety, który od lat trolluje to forum, można by było podyskutować na temat, czy osoby aseksualne czują się w pewien sposób związane ze społecznością LGBT; myślę, że można byłoby uczciwie dyskutować na ten temat, gdyby Krzyś dałby sobie wreszcie spokój z tym forum.
:P co za kłamca z ciebie.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: urtika »

Krzysiu, ty naprawde myślisz, że skoro masz skasowane posty pod nickiem Krzyś, to nikt cię już nie pamięta ani nie rozpozna? I choćbyś założył sobie kolejnego nicka, to i tak każdy będzie wiedział, że to ty, bo taki oszołom zdarza się tak rzadko, że na pewno każdy dobrze zapamięta.
I nie rób się teraz taki święty, skoro jeszcze nie tak dawno temu napisałeś:
nie wierzę w te pierdoły o bogu, nie wierzę tym sku..synom, dziwię się, że jeszcze są ludzie, którzy nie wiedzą o co chodzi w tym bajdurzeniu o bogu..
Quirkyalone
AjuxAmst
ASiołek
Posty: 87
Rejestracja: 23 lut 2020, 02:09

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: AjuxAmst »

urtika pisze: 15 sie 2020, 11:32 Krzysiu, ty naprawde myślisz, że skoro masz skasowane posty pod nickiem Krzyś, to nikt cię już nie pamięta ani nie rozpozna? I choćbyś założył sobie kolejnego nicka, to i tak każdy będzie wiedział, że to ty, bo taki oszołom zdarza się tak rzadko, że na pewno każdy dobrze zapamięta.
I nie rób się teraz taki święty, skoro jeszcze nie tak dawno temu napisałeś:
nie wierzę w te pierdoły o bogu, nie wierzę tym sku..synom, dziwię się, że jeszcze są ludzie, którzy nie wiedzą o co chodzi w tym bajdurzeniu o bogu..
Chodż Tomaszko Urtiko i dotknij ran Jezusowych.

Może wreszcie zechciałem pójść dalej niż to ascetcwo, aseksualizm, gdzie sami zaprzeczacie sobie i błądzicie... zresztą jak sama zauważyłaś będąc na forum trochę się stresowałem takim rozrzutem aseksualności... niby aseksualne, ale chcą seksu... - to idzie się zdenerwować..
poza tym tamta opinia była rozumaowa i pod wpływem stresu - a rozumem wiary nie obejmiesz, tak jak wy bez wiary staliście się aseksualni... nie wbiłaś mi szpilki urtiko.. :D
Wnet poproszę o skasowanie i tych postów, skoro wymieniasz moje imię . :lol: :D ale dziękuję, że w formie lubiącej. :D :P
chimaera
starszASek
Posty: 38
Rejestracja: 21 lis 2019, 22:07

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: chimaera »

Hazel pisze: 14 sie 2020, 11:32 Już pomijając to co napisał autor tego wątku (dawał się poznać jako pamiętny Krzyś, Joinqu i jeszcze pod innymi kontami, a dziś AjuxAmst), bo żal to komentować.
Viljar pisze: 13 sie 2020, 21:20 Nie uważam aseksualności za orientację, więc mnie problem nie dotyczy. Ale gdybym uważał, to nie wstydziłbym się. Wstydziłbym się tylko tego, że środowiska LGBT wspierają, jakby nie było, osoby, które jawnie złamały prawo, napadły na służby porządkowe, a teraz robią z siebie męczenników i bohaterów.
Tu Viljarowi przyznaję rację. Ten, kto dopuścił się się złamania prawa, powinien odpowiedzieć zgodnie z prawem za swój czyn. Co prawda jest tu kwestia aresztu na 2 miesiące - w tym przypadku wydaje się to dużo jak na popełniony czyn, tym bardziej, że zachowało się nagranie tego zajścia i trudno mówić o poważnej obawie mataczenia, a taką podawano we wniosku do sądu. Przyznam, że mogło to wywołać krytykę i protesty, ale atakowanie służb porządkowych to już złamanie prawa.
No sorry, ale mnie te 2 miesiące wkurzyły, mimo, że nie czuję się związana ze środowiskiem lgbt. W tym kraju sądy regularnie wypuszczają z aresztu gwałcicieli i mało kogo to rusza, bo lgbt, feminizm i gender to większa kontrowersja niż przemoc seksualna. W tym momencie mój szacunek do polskich sądów oraz służb porządkowych oscyluje obecnie w okolicach zera. Na szacunek trzeba sobie bowiem zasłużyć. I jestem w stanie zrozumieć, że ktoś ma już tak dość, że puszczają nerwy.

A co do tego, że w naszym kraju będzie gorzej, też tak myślę. Ale nie z powodu wieszania kolorowych flag.
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: Hazel »

chimaera pisze: 16 sie 2020, 19:31 No sorry, ale mnie te 2 miesiące wkurzyły, mimo, że nie czuję się związana ze środowiskiem lgbt. W tym kraju sądy regularnie wypuszczają z aresztu gwałcicieli i mało kogo to rusza, bo lgbt, feminizm i gender to większa kontrowersja niż przemoc seksualna. W tym momencie mój szacunek do polskich sądów oraz służb porządkowych oscyluje obecnie w okolicach zera. Na szacunek trzeba sobie bowiem zasłużyć. I jestem w stanie zrozumieć, że ktoś ma już tak dość, że puszczają nerwy.

A co do tego, że w naszym kraju będzie gorzej, też tak myślę. Ale nie z powodu wieszania kolorowych flag.
Jeśli z aresztu zwalniani są gwałciciele, to oczywiście jest to skandal :( Pozostało w takim razie takie sytuacje nagłaśniać i wywierać presję na sądach, innego sposobu chyba nie ma :?

Co do tego 2-miesięcznego aresztu, to zgadzam się, że jest to niewspółmiernie dużo w takiej sytuacji i kontrowersje z tym związane są oczywiste. Natomiast Viljar pisał o formie protestu, a ta jednak nie była zgodna z prawem. Sam również mam coraz mniejszy szacunek do polskiego państwa (a właściwie to do władzy politycznej obecnie nam panującej, która tak kieruje tym państwem), jednak forma protestu powinna być pokojowa, np. przed siedzibą sądu lub ministerstwa sprawiedliwości. Wtedy obraz i wydźwięk tej sytuacji byłby inny i nie dawałoby to pretekstu do kolejnego propagandowego ataku na osoby LGBT.
Zarazem uczciwie powinno się przyznać, że jednak osoba, wokół której toczy się ta sprawa, dopuściła się czynu niezgodnego z prawem i powinna odpowiedzieć przed sądem i nie powinno się pomijać tego faktu. Nie podobało mi się też np. wymuszanie na R. Trzaskowskim reakcji na te zajścia, bo po pierwsze jako polityk jak na polskie warunki zdziałał dość sporo na rzecz osób LGBT, a po drugie jako prezydent miasta nie ma narzędzi, by coś w takiej sprawie uczynić. Chodzi mi tylko o to, by zachować w tym wszystkim obiektywne spojrzenie na sprawę.
GG: 3498837
Awatar użytkownika
Vii
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 30 lip 2020, 22:15
Lokalizacja: Gallifrey ;)

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: Vii »

Dla mnie aseksualizm nie jest częścią lgbt, nawet nie ma dla nas miejsca w tym skrócie (lgbta? Nie! :lol:). Tworzymy odrębną, wciąż mało znaną, trzymającą się gdzieś z boku grupę. Ot co. A nawet gdybym była lesbijką czy biseksualną nie chciałabym mieć nic wspólnego z tymi tęczowymi krzykaczami, dla których osoby mniejszości seksualnych są raczej narzędziem w tej wojnie nienawiści.
Obrazek
AjuxAmst
ASiołek
Posty: 87
Rejestracja: 23 lut 2020, 02:09

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: AjuxAmst »

Vii pisze: 17 sie 2020, 10:35 Dla mnie aseksualizm nie jest częścią lgbt, nawet nie ma dla nas miejsca w tym skrócie (lgbta? Nie! :lol:). Tworzymy odrębną, wciąż mało znaną, trzymającą się gdzieś z boku grupę. Ot co. A nawet gdybym była lesbijką czy biseksualną nie chciałabym mieć nic wspólnego z tymi tęczowymi krzykaczami, dla których osoby mniejszości seksualnych są raczej narzędziem w tej wojnie nienawiści.
Lgbt jednak wlicza sobie was od czasu do czasu. Tak czy inaczej jesteście częścią rozwalającą naszą cywilizację, ponieważ nie należycie do Kościoła.
Awatar użytkownika
Vii
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 30 lip 2020, 22:15
Lokalizacja: Gallifrey ;)

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: Vii »

Kościół, po części, sam jest sobie winien. Nie chce dostrzec, że świat się zmienia i będzie się zmieniał bez względu na groźby i prośby płynące z ambony. Jak ma utrzymać autorytet, skoro w oczach młodych ludzi jest tylko zakurzonym reliktem przeszłości, głuchym na ich potrzeby?
Obrazek
AjuxAmst
ASiołek
Posty: 87
Rejestracja: 23 lut 2020, 02:09

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: AjuxAmst »

Vii pisze: 17 sie 2020, 16:47 Kościół, po części, sam jest sobie winien. Nie chce dostrzec, że świat się zmienia i będzie się zmieniał bez względu na groźby i prośby płynące z ambony. Jak ma utrzymać autorytet, skoro w oczach młodych ludzi jest tylko zakurzonym reliktem przeszłości, głuchym na ich potrzeby?
Sami sobie taki obraz zrobiliście i to jest wasza wina.
Awatar użytkownika
Vii
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 30 lip 2020, 22:15
Lokalizacja: Gallifrey ;)

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: Vii »

Nie utożsamiam się z lgbt ani nie stoję po stronie kościoła. Jestem neutralna i staram się mówić obiektywnie. Wina leży po obu stronach. Obie strony dolewają oliwy do ognia, hejtem odpowiadają na hejt, zamiast spróbować zrobić coś w kierunku zgody.
Obrazek
heretyczka
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 7 kwie 2014, 14:18

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: heretyczka »

nie jeździjmy po Krzysiu, on jest ze sobą 24h/dobę i to jest dla niego największa kara :lol:
AjuxAmst
ASiołek
Posty: 87
Rejestracja: 23 lut 2020, 02:09

Re: Czy wstydzisz się, że jesteś osobą lgbt, która nominalnie rozwala naszą cywilizację ?

Post autor: AjuxAmst »

heretyczka pisze: 18 sie 2020, 20:34 nie jeździjmy po Krzysiu, on jest ze sobą 24h/dobę i to jest dla niego największa kara :lol:
To dałabyś duopy, skoro jesteś osobą lgbt i nie ważne, że kogoś masz, bo jesteście wolni... i nie interesuje mnie, że jesteś jakąś odmianą, bi romantyczna, aromantyczna, feroromantyczna, lizbiczna... na pewno musisz się podzielićswoją duopa, bo jesteś lgbt, wszysce możecie wolności stosować i ja teraz tego wymagam. /sprawdzam/ Pocałowałbym sobie chociaż jedną kobietę w życiu. A ładna jesteś ? :xrazz: :xrazz:
ODPOWIEDZ