Czy osoby aseksualne miewają ,, celebrity crush" ?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
CrystalGoode12
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2020, 15:47

Czy osoby aseksualne miewają ,, celebrity crush" ?

Post autor: CrystalGoode12 »

Tak jak wyżej. Czy czasem chcielibyście bliżej poznać kogoś sławnego kogo de dakto widzieliście tylko w mediach itp? Zastanawiam się czy skoro mam kogos takiego to czy dobrze rozpatruję swoją orientację...
Samwiera
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2020, 09:25

Re: Czy osoby aseksualne miewają ,, celebrity crush" ?

Post autor: Samwiera »

Powiem ci ze chyba przez to tak dlugo myslalam ze jestem hetero/bo. Ale pare lat temu odkrylam ze jest cos takiego jak "aesthetic atraction" i to jest wlasnie to co ja odczuwam do celebrytow. Jest pare osob ktore piekielnie mi sie podobaja ale nie ma absolutnie nic seksualnego w tym. Po prostu lubie na nich patrzec :D Jesli jest to do tego osoba ktora wydaje sie mila i dobra to zaczynam po prostu lubic ich jako czlowieka. Jasne, niektore osoby chcialabym poznac ale absolutnie nie ma w tym nic romantycznego czy seskualnego.

W skrocie, tak, aseksuale maja crushe :D
CrystalGoode12
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2020, 15:47

Re: Czy osoby aseksualne miewają ,, celebrity crush" ?

Post autor: CrystalGoode12 »

Dziękuję ;) bardzo ciekawy punkt widzenia
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: Czy osoby aseksualne miewają ,, celebrity crush" ?

Post autor: Rheda »

Ha, u mnie to jest trochę pokręcone. Po pierwsze, nie nazwałabym tego crushem, bo nie ma nic wspólnego z chęcią bycia z celebrytą, ale parę razy miałam w życiu fazę na "ech, byłoby super poznać tego i tego w prawdziwym życiu". Sytuacja jest trochę śmieszna, bo już raz ze zdumieniem usłyszałam, że mama koleżanki myślała, że jestem zakochana w jednym z takich ludzi.

Dużo silniejsze fazy mam natomiast na męskie (i TYLKO męskie) postacie fikcyjne, tylko zamiast sobie fantazjować o byciu z nimi, wolę albo wyobrażać sobie historie z ich udziałem, albo wcielać się w nich np. podczas sesji RPG. Czy to crush? Za cholerę nie. Czy z zewnątrz wygląda jak crush? Pod pewnymi względami tak, dowodem opinia wspomnianej mamy koleżanki.
Skarpetka
starszASek
Posty: 40
Rejestracja: 20 paź 2018, 10:29

Re: Czy osoby aseksualne miewają ,, celebrity crush" ?

Post autor: Skarpetka »

Rheda pisze: 31 paź 2020, 21:47 Dużo silniejsze fazy mam natomiast na męskie (i TYLKO męskie) postacie fikcyjne, tylko zamiast sobie fantazjować o byciu z nimi, wolę albo wyobrażać sobie historie z ich udziałem, albo wcielać się w nich np. podczas sesji RPG. Czy to crush? Za cholerę nie. Czy z zewnątrz wygląda jak crush? Pod pewnymi względami tak, dowodem opinia wspomnianej mamy koleżanki.
DOKŁADNIE TO SAMO MAM :D postacie z gier, kreskówek, seriali od razu lądują w moim mózgu i czekają na wymyślenie historii z naszym wspólnym udziałem! Czasem na potrzeby "fajności" historii uprawiamy seks, ale zazwyczaj w mojej głowie rozgrywają się ważne, moralne dialogi, albo żalenie na życie tymże postaciom XD
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Czy osoby aseksualne miewają ,, celebrity crush" ?

Post autor: Azshara »

Skarpetka pisze: 2 lis 2020, 02:21
Rheda pisze: 31 paź 2020, 21:47 Dużo silniejsze fazy mam natomiast na męskie (i TYLKO męskie) postacie fikcyjne, tylko zamiast sobie fantazjować o byciu z nimi, wolę albo wyobrażać sobie historie z ich udziałem, albo wcielać się w nich np. podczas sesji RPG. Czy to crush? Za cholerę nie. Czy z zewnątrz wygląda jak crush? Pod pewnymi względami tak, dowodem opinia wspomnianej mamy koleżanki.
DOKŁADNIE TO SAMO MAM :D postacie z gier, kreskówek, seriali od razu lądują w moim mózgu i czekają na wymyślenie historii z naszym wspólnym udziałem! Czasem na potrzeby "fajności" historii uprawiamy seks, ale zazwyczaj w mojej głowie rozgrywają się ważne, moralne dialogi, albo żalenie na życie tymże postaciom XD
Też mam dokładnie tak samo, mogę się w 100% podpisać pod tymi dwoma postami :)
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: Czy osoby aseksualne miewają ,, celebrity crush" ?

Post autor: Rheda »

Skarpetka pisze: 2 lis 2020, 02:21 DOKŁADNIE TO SAMO MAM :D postacie z gier, kreskówek, seriali od razu lądują w moim mózgu i czekają na wymyślenie historii z naszym wspólnym udziałem! Czasem na potrzeby "fajności" historii uprawiamy seks
Dobra, to doprecyzuję - nigdy nie wyobrażam sobie siebie w tych historiach, nie podoba mi się w ogóle taka opcja i nie ciekawi mnie ;) Stawiam tych bohaterów w... eee... bardzo niekomfortowych sytuacjach i to mi sprawia frajdę, o xD
Skarpetka
starszASek
Posty: 40
Rejestracja: 20 paź 2018, 10:29

Re: Czy osoby aseksualne miewają ,, celebrity crush" ?

Post autor: Skarpetka »

Rheda pisze: 5 lis 2020, 22:19
Skarpetka pisze: 2 lis 2020, 02:21 DOKŁADNIE TO SAMO MAM :D postacie z gier, kreskówek, seriali od razu lądują w moim mózgu i czekają na wymyślenie historii z naszym wspólnym udziałem! Czasem na potrzeby "fajności" historii uprawiamy seks
Dobra, to doprecyzuję - nigdy nie wyobrażam sobie siebie w tych historiach, nie podoba mi się w ogóle taka opcja i nie ciekawi mnie ;) Stawiam tych bohaterów w... eee... bardzo niekomfortowych sytuacjach i to mi sprawia frajdę, o xD
Aaaah faktycznie, ja to jakoś opacznie zrozumialam :D Ja też się czasem wcielam, ale bardziej w zbiór cech danej postaci niż nią samą. Np. jak mnie jara postać Wiedźmina to jestem "sobą" ale z białymi włosami, mega dobrze zbudowana, silna, ZAJ*BISTA ogólnie :lol:, walczę mieczami itd XD ale to wciąż ja :D
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: Czy osoby aseksualne miewają ,, celebrity crush" ?

Post autor: Rheda »

Skarpetka pisze: 9 lis 2020, 22:32 Aaaah faktycznie, ja to jakoś opacznie zrozumialam :D Ja też się czasem wcielam, ale bardziej w zbiór cech danej postaci niż nią samą. Np. jak mnie jara postać Wiedźmina to jestem "sobą" ale z białymi włosami, mega dobrze zbudowana, silna, ZAJ*BISTA ogólnie :lol:, walczę mieczami itd XD ale to wciąż ja :D
Ha, bardzo ciekawy temat. Ja lubię się wcielać w moich ulubionych bohaterów na sesjach RPG (i teraz zaczęłam się zastanawiać czy po to, żeby się nimi poczuć, czy po to, żeby po prostu kontrolować historię z nimi związaną), ale na pewno nie chciałabym sobie wyobrażać historii z nimi związanych, w których nimi jestem. Skomplikowana sprawa.
Awatar użytkownika
Anusia Borzobohata
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 9 mar 2015, 21:46

Re: Czy osoby aseksualne miewają ,, celebrity crush" ?

Post autor: Anusia Borzobohata »

Ja mam aktualnie crush z kimś może nie do końca "celebrity" ale w pewnym sensie wybitnym. Z tym wcale nie jest to taka niedostępna osoba, jakbym chciała, mogłabym nawet z nią porozmawiać, choć raczej się nie odważę.
ODPOWIEDZ