Asy na wp

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
paletafioletu
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 13 paź 2019, 12:28

Asy na wp

Post autor: paletafioletu »

Wczorajszy artykuł na wp
https://kobieta.wp.pl/kinga-jest-aseksu ... 713078432a

Dla mnie trochę niespójny no ale chociaż temat aseksualności poruszany jest częściej. Niestety komentarze... masakra. Świadczą tylko o tym że ludzie potrafią nienawidzić innych za ich inność nawet ich nie znając i nawet nie stając się zrozumieć. Nie wiem ja jako aseksualna nie nienawidzę ludzi tylko dlatego że oni lubią seks.
Dolly
ASoholik
Posty: 1782
Rejestracja: 3 lis 2020, 18:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Asy na wp

Post autor: Dolly »

Coś nie coś o tym wiem - o dyskryminacji jedynie z powodu inności. ;-;
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Asy na wp

Post autor: Hazel »

Artykuł jest faktycznie niespójny i trudny w czytaniu. Czytając go trudno w ogóle ocenić, czy partnerzy bohaterki tego artykułu byli aseksualni (bo na pierwszy rzut oka tylko jeden z nich został opisany jako zdecydowanie heteroseksualny). Bo czy każdy, kto ma pociąg seksualny musi już po kilku pierwszych randkach domagać się seksu? Nie wiem, bo sam jestem asem, ale chyba jednak spora część ludzi decyduje się na seks po jakimś czasie bycia w związku? Bo z drugiej strony sytuacja, by ona sama będąc aską trafiała tak często na asów jest wręcz nieprawdopodobna. Sam jestem asem, od kilku lat jestem na tym forum i widzę, że aseksualnych ludzi jest bardzo mało; wg mnie niemal niemożliwe jest poznanie aseksualnych osób poza tym forum lub innym miejscem w internecie przeznaczonym dla asów :?

Natomiast co do komentarzy... Niestety, kultura wypowiedzi w internecie kuleje, a w dodatku komentarze umieszczają w dużej części osoby, które mają szczególne ciśnienie na to, żeby się wypowiedzieć, obojętnie czy się na czymś znają czy nie. W większości są to ludzie mający poczucie wyłącznej słuszności swoich poglądów i zarazem tacy, których oburza niemal wszystko, co jest niezgodne z ich postrzeganiem; bądź też po prostu internetowe trolle. To tak ogólnie mówiąc, a ściślej w temacie - seksualnych ludzi jest po prostu zdecydowana większość, zatem z samego prawdopodobieństwa wynika, że będzie wśród nich więcej osób o bezinteresownie zawistnej postawie wobec innych ludzi, np. aseksualnych.
Nie wiem czy to tylko w Polsce tak się dzieje, ale coraz więcej pojawia się ludzi, którzy są w stanie zgnoić kogoś tylko dlatego, że jest inny od nich. Niby czas idzie do przodu, ale u nas trend jest inny. A już mówiąc trochę górnolotnie, podobnie zresztą jest z narzucaniem nakazów i zakazów prawnych - robią to ludzie o takim samym podejściu do rzeczywistości. Niestety...
GG: 3498837
ODPOWIEDZ