Mikropodróże

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Mikropodróże

Post autor: Nautilus1992 »

Przeczytałem dzisiaj bardzo pozytywny artykuł o mikropodróżach. Fajnie, że są ludzie, którzy też interesują się takim rodzajem podróżowania. :)
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Jestem hepi, bo...

Post autor: Hazel »

Nautilus1992 pisze: 15 kwie 2021, 11:37 Przeczytałem dzisiaj bardzo pozytywny artykuł o mikropodróżach. Fajnie, że są ludzie, którzy też interesują się takim rodzajem podróżowania. :)
Mikropodróże? Pierwszy raz spotykam się z takim wyrazem i wpisałem w wyszukiwarkę... Wychodzi, że to jest coś, co sam planuję uskuteczniać gdy będę mieć jakieś wolne dni. Podzielisz się linkiem? 8)
GG: 3498837
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Mikropodróże

Post autor: Nautilus1992 »

Hazel pisze: 15 kwie 2021, 12:13 Mikropodróże? Pierwszy raz spotykam się z takim wyrazem i wpisałem w wyszukiwarkę... Wychodzi, że to jest coś, co sam planuję uskuteczniać gdy będę mieć jakieś wolne dni. Podzielisz się linkiem? 8)
Jasne:
https://noizz.pl/nauka-i-technologia/dz ... ia/48w028n
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Mikropodróże

Post autor: Heremis87 »

Właśnie się dowiedziałem, że od 18 lat jadę na mikropodróżąch. Nogi, rower i gdzie się da zajdę. Okolice gdzie mieszkam są piękne i jest tyle niezwykłych miejsc.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Mikropodróże

Post autor: Mikenoge »

Nie chciało mi się czytać. Za dużo lania wody: o jakiejś plandemii, o programach na jego kompie, o jakimś ADHD.
Ograniczam się w podróżach do okolic. Nie lubię wydawać pieniędzy na przemieszczanie się. A już o wyjeździe na inne kontynenty nie ma mowy - nigdy nie marzyłem i nie ciągnie mnie do miejsc w których panuje skrajna temperatura czy istnieją dziwne owady. Daleko jeździć też nie lubię. A więc wpisuję się w mikropodróże. Lubię poodwiedzać okoliczne miejscowości i większe miasta.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Mikropodróże

Post autor: Heremis87 »

Sniezny pisze: 26 lip 2021, 06:46 Nie chciało mi się czytać. Za dużo lania wody: o jakiejś plandemii, o programach na jego kompie, o jakimś ADHD.
Ograniczam się w podróżach do okolic. Nie lubię wydawać pieniędzy na przemieszczanie się. A już o wyjeździe na inne kontynenty nie ma mowy - nigdy nie marzyłem i nie ciągnie mnie do miejsc w których panuje skrajna temperatura czy istnieją dziwne owady. Daleko jeździć też nie lubię. A więc wpisuję się w mikropodróże. Lubię poodwiedzać okoliczne miejscowości i większe miasta.
U mnie podobnie, choć niby dobrze byłoby się ruszyć gdzieś dalej, to od ponad2-3 lat ciągle rodzinne miasto i okolice. Tu jest tyle do oglądania, chodzenia, w zasadzie niemal wszystko mam w pobliżu, no może poza morzem nad którym nigdy nie byłem. Doskonale Cię rozumiem.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
cansat
ASiołek
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2021, 14:02

Re: Mikropodróże

Post autor: cansat »

W ogóle to jest paradne sformułowanie. Czasy, w których ludzie mogą sobie wsiąść w samolot i polecieć na drugi koniec świata nie trwają przecież długo. Dawniej podróżowaliśmy właśnie lokalnie, zwiedzając okolicę, jeżdżąc do pobliskich lasów, czy parków. A dzisiaj takie normalne, zwyczajne wycieczki to nagle "mikropodróże". Czyli co, przez 99,9% istnienia ludzkość uprawiała mikropodróże?
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Mikropodróże

Post autor: Mikenoge »

cansat pisze: 4 sie 2021, 11:29 W ogóle to jest paradne sformułowanie. Czasy, w których ludzie mogą sobie wsiąść w samolot i polecieć na drugi koniec świata nie trwają przecież długo. Dawniej podróżowaliśmy właśnie lokalnie, zwiedzając okolicę, jeżdżąc do pobliskich lasów, czy parków. A dzisiaj takie normalne, zwyczajne wycieczki to nagle "mikropodróże". Czyli co, przez 99,9% istnienia ludzkość uprawiała mikropodróże?
tak bo to nowomowa

Ja nigdy nie jeździłem daleko, na wakacje nigdy za czasów szkolnych a w dorosłych latach jeździłem po okolicy. Zagranicę to były sporadyczne pojedyncze wyskoki. Nie lubię dalekich wyjazdów. No cóż, ludzie się zaigłowali nieznaną trucizną bo się boją że nie będa mogli jeździć na Majorke. Dla mnie Majorka może istnieć na zdjęciach.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
ODPOWIEDZ