Kim jestem?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Nina123
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2021, 08:39

Kim jestem?

Post autor: Nina123 »

Hejka. Mam 23 lata, pierwszy raz miałam nieco przed 22 urodzinami i powiem, że szału nie było, oczekiwałam czegoś więcej. Podobają mi się mężczyźni i odczuwam do nich pociąg, lubię się przytulać, całować i lubię dotyk. Obecnie mam partnera, z którym uprawiam seks, ale ja nie odczuwam z tego żadnej przyjemności. Robię to ze względu na niego, żeby nie czuł sie odrzucony. Dla mnie seks mógłby nie istnieć, nie odczuwam potrzeby uprawiania go, nigdy się nie masturbowałam, kiedyś raz spróbowałam, ale nie miałam żadnej przyjemności więc uznałam to za stratę czasu.
Dziękuję za wszelką pomoc. Już od dłuższego czasu chodzi mi to po głowie i muszę się dowiedzieć kim jestem
Pozdrawiam
nnnxx
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:27
Lokalizacja: DG

Re: Kim jestem?

Post autor: nnnxx »

Jesteś z nim w związku małżeńskim ?
Krzyś. :)
Nina123
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2021, 08:39

Re: Kim jestem?

Post autor: Nina123 »

Nie.
nnnxx
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:27
Lokalizacja: DG

Re: Kim jestem?

Post autor: nnnxx »

No to on Cię wykorzystuje.
Poza tym jesteś dzieckiem Bożym.
Oboje żyjecie w grzechach śmiertelnych.
Idziecie w kierunku przegranej życia doczesnego.
Krzyś. :)
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Kim jestem?

Post autor: Hazel »

Czyżby Krzyś powrócił? :mrgreen:

@Nina123 Nie przejmuj się, to prawdopodobnie powrócił taki forumowy troll.
Nina123 pisze: 25 cze 2021, 09:27 Podobają mi się mężczyźni i odczuwam do nich pociąg, lubię się przytulać, całować i lubię dotyk.
Najważniejszym punktem definicji aseksualności jest trwały brak pociągu seksualnego. Ważna jest kwestia, jaki charakter ma ten pociąg do mężczyzn - konkretnie, czy ma podłoże seksualne. Bo pociąg może być też romantyczny. Inne rzeczy, które napisałaś, tak wyraźnie tego nie rozstrzygają, choć wynika z tego, że możesz być aseksualna.
GG: 3498837
Nina123
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2021, 08:39

Re: Kim jestem?

Post autor: Nina123 »

Dobrze nie będę się nim przejmować.

No właśnie mi też jest ciężko to rozstrzygnąć. może to być pociąg o charakterze seksualnym, aczkolwiek nie lubię samego aktu seksualnego, cała reszta jest w porządku. Chciałabym żeby ktoś mi pomógł dodać sobie tak zwana 'etykietkę', bo świadomość tego kim jestem jest dla mnie ważna. Chcę mieć odpowiedź na to nurtujące mnie pytanie.
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Kim jestem?

Post autor: Hazel »

Nina123 pisze: 28 cze 2021, 15:03 No właśnie mi też jest ciężko to rozstrzygnąć. może to być pociąg o charakterze seksualnym, aczkolwiek nie lubię samego aktu seksualnego, cała reszta jest w porządku.
W takim razie raczej nie jesteś aseksualna w takim ścisłym znaczeniu tego słowa, aczkolwiek możesz być w tym szerokim spektrum aseksualności. Nigdy co prawda nie interesowałem się tym tak szczegółowo, może ktoś z forumowiczów jeszcze Ci podpowie w tym temacie. Na pewno na forum był temat, w którym podana była szczegółowa klasyfikacja spektrum aseksualności. Przejrzyj również Dział "Aseksualność w mediach", w tym poście viewtopic.php?p=157642#p157642 poleciłem film, w którym zaproszona uczestniczka dyskusji wymieniała różne definicje ze spektrum AS.
GG: 3498837
Awatar użytkownika
Ketut
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2021, 18:55
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kim jestem?

Post autor: Ketut »

Możesz być hetero z zerowym libido, ale możesz też być gdzieś w spektrum aseksualności. Wszystko zależy głównie od tego czy i jaki masz pociąg seksualny, niezależnie od libido.

Może masz pociąg estetyczny i pociąg sensualny, a nie masz pociągu seksualnego? Tzn. podobają Ci się faceci z wyglądu i masz ochotę się przytulać, może nawet dotykać i całować, ale nie zdarza Ci się odczuwać chęci odbycia stosunku seksualnego. Ja mam tak, że widząc bardzo atrakcyjną (na mój gust) kobietę to w wyobraźni widzę siebie z nią trzymając się za ręce i taką jakąś ogólną miłość w romantycznym wydaniu, przytulanie, bycie obok. Ale nie wyobrażam sobie jak z nią uprawiam seks, jak to moi "normalni" znajomi od razu mają w myślach, że "uuuh ale bym ją wytentegował"
To jest też trochę łatwiej zrozumieć jak się jest hetero-romantycznym, tak jak w moim przypadku, jak widzę kogoś tej samej płci to czasami jakiś pociąg estetyczny mi się uruchamia, ktoś mi imponuje swoją "ładnością", ale już nie mam pociąg sensualnego/romantycznego (który u mnie występuje tylko do płci przeciwnej), ani tym bardziej seksualnego.

Ewentualnie jeśli jednak czujesz pociąg seksualny do przystojniaków, ale jak już kogoś poznajesz to chęć seksu przemija to możesz tez być frayseksualna. Albo jak pociąg seksualny jest ale znika dopiero wtedy druga strona wyrazi chęć zbliżenia - lithoseksualna. Tego jest całe mnóstwo. Spektrum jest szerokie :P
Nina123
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2021, 08:39

Re: Kim jestem?

Post autor: Nina123 »

Powiem tak, mam ochotę na seks do momentu penetracji. Później mi się nie podoba i czekam jak partner skończy.
MaxMad
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2021, 15:52

Re: Kim jestem?

Post autor: MaxMad »

Jeśli miewasz ochotę na seks to jest już jakiś trop… Tylko może po prostu ten rodzaj seksu ci się nie podoba? Nawet to chyba normalne, że dużo kobiet nie czerpie aż tak wielkiej radości z penetracji jak myśli wielu facetów którzy są seksualni.

Ja jeszcze nie jestem obeznany w tych wszystkich nazwach w spektrum asowości i nie podrzucę konkretnych nazw, ale chyba najpierw powinnaś lepiej poznać samą siebie, chociażby dokładniej zastanowić się nad tym jaki odczuwasz rodzaj pociągu do partnera. Spektrum jest szerokie, nazw na orientacje mogą być dziesiątki, ale jak sama nie poznalaś siebie to będziesz poruszać się po omacku. A najgorzej to znaleźć jakąś etykietkę i później dopasowywać się do niej, żeby ją na siłę utrzymać.
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: Kim jestem?

Post autor: AlterEcho »

nnnxx pisze: 28 cze 2021, 11:18 No to on Cię wykorzystuje.
Poza tym jesteś dzieckiem Bożym.
Oboje żyjecie w grzechach śmiertelnych.
Idziecie w kierunku przegranej życia doczesnego.
Wiecznego, jeśli już. Z doczesnym to nie jest taki problem.

A tak serio, myślisz, że umoralnianie ludzi na forum coś daje?
ODPOWIEDZ