Bycie Asem a związek - problem w relacji

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Orientalna
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2022, 20:14

Bycie Asem a związek - problem w relacji

Post autor: Orientalna »

Cześć wszystkim!

Jak dotąd nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Sprawa ma się tak, że jak już wielokrotnie padało tu to pytanie: nie wiem czy jestem aseksualna czy nie? Jestem w związku z fantastycznym mężczyzną, już od 3 lat. Jestem ideałem, moim marzeniem w 98%. Nie wyobrażam sobie bez niego życia, ale... jest pewien problem a dokładniej seks. Jak to mężczyzna ma swoje jak to określa "naturalne" potrzeby co nie jest dziwne tylko, że ja nie mogę go zaspokoić, tzn zaspokajam go, ale nie tak często jakby on tego chciał ale nie naciska na mnie za co go bardzo szanuje. Wracając, sam seks nie jest zły ale jest dla mnie zbędny, robie to tylko dla niego. Zdarza mi sie że podczas stosunku myśle o tym czy mi dobrze czy nie - zastanawiam się wtedy lub myślę o czymś innym. Nie jest to złe, w sensie ciężko mi sie zmusić ale jak juz to zrobię to może być. Dodam ze nie jest tio mój pierwszy zyciowy partner, miałam wielu, był taki jeden z którym chyba odczuwałam podniecenie i wgl ale samego stosunku nie było bylismy za młodzi. Był też facet inny z którym zrobiłam ten swój pierwszy raz ale ten to juz wgl nie był wgl przyjemny czy "jakikolwiek" - po prostu był i tyle - więcej nerwów zjadłam poźniej bo okazał sie okropnym facetem - relacja szybko sie skończyła. Wracając do mojego obecnego partnera. Uwielbiam spedzać z nim czas, jest moim wręcz "powietrzem" dobrym przyjacielem, opiekunem, powiernikiem tajemnic, drugą połówką ale bez kwestii romantycznej/namiętności/SEKSU

Moje pytanie brzmi co mogę zrobić, żeby był ze mną szczęśliwy tak jak ja z nim ale bez seksu? Jak go zatrzymać? To chyba złe określenie. I czy myślicie, że faktycznie jestem Asem? Nie stać mnie na porady seksuologa i nie wiem jak sie tego dowiedzieć
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i życzę wszystkim dobrej nocy :)
Wero.nika
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2021, 19:55

Re: Bycie Asem a związek - problem w relacji

Post autor: Wero.nika »

To chyba kwestia do ustalenia 1. wspólnie między Wami 2. Ew. z psychologiem/seksuologiem.
ODPOWIEDZ