Bryyyy!

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Akirol
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2022, 18:47

Bryyyy!

Post autor: Akirol »

Witam wszystkich! Mam 19 lat, jestem z Gdańska.
Co mogę o sobie powiedzieć? Bardzo lubię muzykę metalową, słucham jej od ok. 2 lat, jest ważną częścią w moim życiu, co nie oznacza, że zamknęłam się tylko na ten jeden gatunek. Od roku uczę się grać na gitarze elektrycznej, od 2 lat na klasycznej (niestety przy obu zdarzały mi się dłuższe przerwy, co sprawia, że nie mam aż takiego progresu).
Lubię rpgi, w które jakieś 5 lat temu wciągnął mnie mój przyjaciel, i tak jestem w nich do dziś. Nasze rpgi nie są normalne. Niestety ostatnio mamy w nich dłuższą przerwę.
Od października wybieram się na studia, na pracę socjalną.
Oprócz tego w pewnym stopniu interesuję się mitologią nordycką. Lubię też chodzenie po lasach.
Wybaczcie mi chaotyczność w mojej wypowiedzi.
zwyczajna_ja
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 29 sie 2022, 17:26

Re: Bryyyy!

Post autor: zwyczajna_ja »

Hej 🥠
Przeciętnie nieprzeciętna 😁
clarity
ASiołek
Posty: 56
Rejestracja: 24 lip 2022, 05:50

Re: Bryyyy!

Post autor: clarity »

Witaj :)

Sama kiedyś podjęłam próbę nauki gry na gitarze, ale okazało się, że jestem głucha jak pień :D
Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi.
Akirol
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2022, 18:47

Re: Bryyyy!

Post autor: Akirol »

clarity pisze: 1 wrz 2022, 06:39 Witaj :)

Sama kiedyś podjęłam próbę nauki gry na gitarze, ale okazało się, że jestem głucha jak pień :D
A jak długo próbowałaś? Poza tym, nie wiem, czy to aż taka przeszkoda, słuch muzyczny da się wyćwiczyć :)) Tylko trzeba czasu.
Anonimowy

Re: Bryyyy!

Post autor: Anonimowy »

Słuchu raczej nie trzeba. Jak czytasz nuty. Sam nie mam słuchu do instrumentów. A raczej tego połączenia między mózgiem i palcami. Mam natomiast słuch do śpiewania. Dziwne. Wielokrotnie miałem swoje 5 minut w akademiku czy na imprezach. Sąsiad z szeregowca co musiał słyszeć wysyłał mnie do Mam Talent. Na instrumentach sobie radzę wyłącznie z nut. Zrobie chwyty do gitary, nastroję, ale ogólnie to nie to. Nie czuję. Próbowałem akordeonu, gitary i ostatnio elektrycznego pianina. Co za wspaniały wynalazek. Zrobienie utworu z nut zajmuje mi nawet do 6 miesięcy. Takiego na 5 stron A4 jak np. Stary Zamek Modesta Musorgskiego. Polecam. Co nie przeszkadza mi przeżywać ekstaz także w trakcie nauki. Zawsze uważałem, że jak posłuchasz czegoś w radiu, może się spodobać. Na koncercie będzie się podobać. Jak się zagra samemu będzie wyjątkowe.
Anonimowy

Re: Bryyyy!

Post autor: Anonimowy »

Ciekawe, że jak już się Modesta nauczyłem, ojcu miałem zagrać, zdarzył mi się upadek. Ramię wypadło z zawiasów. Przez kolejne 6 miesięcy nie mogłem grać. Zapomniałem wszystko. Ogińskiego, piratów, Interstellar... Nastawienia barku nie ma się co bać. Nie boli w ogóle i daje natychmiastowa ulgę.
Akirol
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2022, 18:47

Re: Bryyyy!

Post autor: Akirol »

Dun Wodis pisze: 2 wrz 2022, 19:41 Słuchu raczej nie trzeba. Jak czytasz nuty. Sam nie mam słuchu do instrumentów. A raczej tego połączenia między mózgiem i palcami. Mam natomiast słuch do śpiewania. Dziwne. Wielokrotnie miałem swoje 5 minut w akademiku czy na imprezach. Sąsiad z szeregowca co musiał słyszeć wysyłał mnie do Mam Talent. Na instrumentach sobie radzę wyłącznie z nut. Zrobie chwyty do gitary, nastroję, ale ogólnie to nie to. Nie czuję. Próbowałem akordeonu, gitary i ostatnio elektrycznego pianina. Co za wspaniały wynalazek. Zrobienie utworu z nut zajmuje mi nawet do 6 miesięcy. Takiego na 5 stron A4 jak np. Stary Zamek Modesta Musorgskiego. Polecam. Co nie przeszkadza mi przeżywać ekstaz także w trakcie nauki. Zawsze uważałem, że jak posłuchasz czegoś w radiu, może się spodobać. Na koncercie będzie się podobać. Jak się zagra samemu będzie wyjątkowe.
W sumie muszę przyznać, że coś w tym jest, jak się zastanowię. Nie powiem, że jestem w 100% głucha, jednak zdarzało mi się, że jak chciałam zagrać jakiś utwór ze słuchu, a potem sprawdzałam tabulaturę lub nuty, to... no była różnica w tym, co ja gram, a tym, co się tam znajdowało. Tak więc muszę przyznać, że nieco źle się wyraziłam.
clarity
ASiołek
Posty: 56
Rejestracja: 24 lip 2022, 05:50

Re: Bryyyy!

Post autor: clarity »

Akirol pisze: 1 wrz 2022, 17:21
clarity pisze: 1 wrz 2022, 06:39 Witaj :)

Sama kiedyś podjęłam próbę nauki gry na gitarze, ale okazało się, że jestem głucha jak pień :D
A jak długo próbowałaś? Poza tym, nie wiem, czy to aż taka przeszkoda, słuch muzyczny da się wyćwiczyć :)) Tylko trzeba czasu.
Z całe pięć razy, ale okazało się, że koleżanka - nauczycielka ma jeszcze mniej cierpliwości ode mnie :D
Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi.
Awatar użytkownika
KaskayV
starszASek
Posty: 31
Rejestracja: 26 cze 2021, 07:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bryyyy!

Post autor: KaskayV »

Hej mam 17 lat i też lubię metal :) może chciałbyś się poznać?
Cześć :D
Akirol
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2022, 18:47

Re: Bryyyy!

Post autor: Akirol »

KaskayV pisze: 10 lis 2022, 19:40 Hej mam 17 lat i też lubię metal :) może chciałbyś się poznać?
*chciałabyś :) jakie zespoły lubisz najbardziej?
ODPOWIEDZ