Operator GSM

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
fenix24
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2008, 14:09

Operator GSM

Post autor: fenix24 »

Jest na forum temat o telefonach, ale o operatorach jeszcze chyba nie, no to zakładam.
W jakich sieciach macie swoje komórki, wolicie prepaid czy abonament? Ja obecnie mam abo ale zastanawiam się czy po zakończeniu umowy nie zmienić na telefon na kartę...myślicie, że to się rzeczywiście bardziej opłaca?
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Hmm, nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że karta jest lepsza.

Ja mam telefon na kartę, w sieci Era i jestem zadowolona z tego. 6 lat jakoś z nimi wytrzymałam i nie mam zamiaru z tej sieci rezygnować.
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Czasem zdarzają się fajne oferty. Jak jesteś na etapie na kupna, to warto poświęcić tych kilka dni, poprzeglądać strony operatorów i a nóż trafisz na fajną ofertę.

Sam mam telefon w PLAY. O ile z aparatu jestem bardzo zadowolony, o tyle z operatora tak średnio. W okolicach Bielska zdarza się, że sygnał jest bardzo słaby. Jak chcesz na przykład korzystać z internetu to to ma znaczenie... i to niemałe. Jeśli idzie o opłaty to też jestem zadowolony. Trafiłem na promocję i przez rok dostaję po 200 darmowych SMS miesięcznie. Fajna sprawa.

Poprzedni telefon miałem w tak-taku. Mieszane uczucia. Nie miałem problemów, ale też obyło się bez rewelacji.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Van
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 14 mar 2009, 20:21
Lokalizacja: ten chaos ?
Kontakt:

Post autor: Van »

Ja mam w Orange (gdzieś będzie już z 6lat)

W tej chwili mam "mix" (stały miesięczny abonament + możliwość doładowania kartą)

z oferty jestem bardzo zadowolony gdyż:
płacę 25zł miesięcznie i mam:
-doładowanie +100% -> czyli 50zł na koncie miesięcznie (wraz z zasadą niewykożystane przechodzą na kolejny)
-1800minut miesięcznie darmowych na wybrany numer
-30minut miesięcznie darmowych do wszystkich sieci
-400sms miesięcznie darmowych do orange
-stawki stałe do wszystkich czyli sms19gr, mms 38gr etc.
-w weekendy mam 50%taniej na rozmowy w orange i na stacjonarne
-no i do tego najlepszy w Polsce zasięg (: jeszcze mi się nie zdażyło być poza (:

Do tego co roku nowy aparat za 0zł (:
"Do czasu gdy nie jestem człowiekiem, mogę wszystko"
Awatar użytkownika
Lorien
jASkółka
Posty: 118
Rejestracja: 20 lip 2008, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lorien »

Póltora roku temu przeszłam z karty na abonament w orange, mam fajna taryfe, wszędzie zasieg, jestem zadowolona :D
-40 minut do wszystkich
-darmowe na orange i stacjonarne 20,00-9,00 i weekendy
-25zł abonament i praktycznie każdy miesiac mam niewykorzystane minuty przechodzace na kolejny
Pasuje mi jak ulał :D
nie czuć, nie myśleć , nie pamiętać...
dzola007
strASzydło
Posty: 397
Rejestracja: 16 wrz 2008, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: dzola007 »

Od samego poczatku mialam Tak-tak. Raczej byłam/jestem zadowolona,bo problemow nie mialam. Moze gdybym byla tez w innych sieciach to mialabym wiecej do skomentowania.
Awatar użytkownika
fenix24
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2008, 14:09

Post autor: fenix24 »

Lorien pisze:Póltora roku temu przeszłam z karty na abonament w orange, mam fajna taryfe
W orange mam sporo znajomych, więc zastanawiałem się trochę nad tą siecią, a czemu zdecydowałaś się na abo, nie lepsza karta?
Van
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 14 mar 2009, 20:21
Lokalizacja: ten chaos ?
Kontakt:

Post autor: Van »

w abonamencie masz więcej "prezentów" niż na kartę.
"Do czasu gdy nie jestem człowiekiem, mogę wszystko"
Awatar użytkownika
fenix24
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2008, 14:09

Post autor: fenix24 »

Van pisze:w abonamencie masz więcej "prezentów" niż na kartę.
No być może, ale abo to zawsze jakieś zobowiązanie, a w prepaidzie masz więcej luzu, jak chcesz rozmawiać to doładowujesz... A z drugiej strony też masz różne promocje i pakiety, bardzo dokładnie się nie znam, ale w orange jest chyba tego trochę, zwłaszcza jak się ma znajomych wewnątrz sieci, u innych operatorów pewnie jest podobnie...
Van
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 14 mar 2009, 20:21
Lokalizacja: ten chaos ?
Kontakt:

Post autor: Van »

No ja ze swojego Mixa jestem zadowolony bardzo (czemu? czytaj kilka postów wyżej). Tylko trzeba się zastanowić, uważasz że będą miesiące gdy nie będziesz rozmawiać? Bo jeżeli nie to może lepeij wziąć jakiś niski abonament :P Twój wybór
"Do czasu gdy nie jestem człowiekiem, mogę wszystko"
Awatar użytkownika
Lorien
jASkółka
Posty: 118
Rejestracja: 20 lip 2008, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lorien »

fenix24 pisze: W orange mam sporo znajomych, więc zastanawiałem się trochę nad tą siecią, a czemu zdecydowałaś się na abo, nie lepsza karta?
Abonament wychodzi mi taniej niz miałam na karte i jednocześnie moge dzwonić wiecej :)
nie czuć, nie myśleć , nie pamiętać...
Awatar użytkownika
fenix24
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2008, 14:09

Post autor: fenix24 »

Lorien pisze:Abonament wychodzi mi taniej niz miałam na karte i jednocześnie moge dzwonić wiecej :)
Zawsze myślałem, że na kartę wychodzi taniej, jeszcze w połączeniu z jakimiś pakietami to już w ogóle...a którą ofertę na kartę miałaś?
Awatar użytkownika
Lorien
jASkółka
Posty: 118
Rejestracja: 20 lip 2008, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lorien »

miałam POP z bonusem (5zł wiecej przy każdym doładowaniu), ale nawet z pakietem 30 minut za 6zł wychodziło mi drozej niz teraz (znaczy teoretycznie bo musiałam sie ograniczać zeby drozej niebyło) za 25 zł wychodzi 4 pakiety minut czyli 2 godziny, a teraz mam nielimitowane (chyba dokładnie 1200 minut) rozmowy orange i stacjonarne (aż tyle nie zużywam ale moge:) i 40 minut do reszty :)
pozdro :D
nie czuć, nie myśleć , nie pamiętać...
Awatar użytkownika
fenix24
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2008, 14:09

Post autor: fenix24 »

Lorien pisze:miałam POP z bonusem (5zł wiecej przy każdym doładowaniu), ale nawet z pakietem 30 minut za 6zł wychodziło mi drozej niz teraz (znaczy teoretycznie bo musiałam sie ograniczać zeby drozej niebyło) za 25 zł wychodzi 4 pakiety minut czyli 2 godziny, a teraz mam nielimitowane (chyba dokładnie 1200 minut) rozmowy orange i stacjonarne (aż tyle nie zużywam ale moge:) i 40 minut do reszty :)
pozdro :D
No jak masz takie opcje w abo to pewnie rzeczywiście jest ok, ale teraz zdaje się w popie obniżyli stawkę za minutę, więc może aktualnie wyglądałoby to trochę inaczej...
Awatar użytkownika
Lorien
jASkółka
Posty: 118
Rejestracja: 20 lip 2008, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lorien »

jeśli teraz obniżyli tzn że miałam 1.5 roku zysku, a za pół roku kończy sie abonament i pomysle co zrobie :D
pozdro
nie czuć, nie myśleć , nie pamiętać...
ODPOWIEDZ