POLITYKA z 11 marca 2006

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
kibic
łASuch
Posty: 152
Rejestracja: 2 gru 2005, 10:31
Lokalizacja: Poznań

POLITYKA z 11 marca 2006

Post autor: kibic »

Na stronie nauka Jerzy Vetulani pisze na temat różowych myśli szarych komórek, jest tam między innymi stwierdzenie w porównaniu mózgo męskiego i żeńskiego że...
Najwieksze rzeczywiście charakterystyczne dla płci, różnice w mózgu dotyczą obszarów związanych z aktywnością kopulacyjną. W szczególności podwzgórzowe jadro INAH-3, zwane jądrem zróżnicowanym płciowo, jest znacznie większe u mężczyzn. Warto wspomniec że u homoseksualistów jest ono mniejsze niż u mężczyzn heteroseksualnych.
Pisze tam też następująco
Zachowanie seksualne składa się zkilku faz pożądania (libido), podniecenia, kopulacji i orgazmu oraz odprężenia. Każda z nich jest sterowana chemicznie w odmienny sposób.Pożądanie jest napędzane przez hormony płciowe - testosteron u mężczyzny, estradiol u kobiet. Wskutek tego dochodzi do nawiązania pierwszej znajomości. Jeżeli partnerzy sobie odpowiadają dochodzi wtedy do wzajemnego zauroczenia. Sądzimy, że biorą w tym feromony - substancje chemiczne wydzielane przez partnerów i bezwiednie odbierane na odległość.
W dalszej części pisze o tem że
Jeśli wszystko układa się pomyślnie, dochodzi do zbliżenia płciowego.
Jerzy Vetulani stwierdza też fakt że
seksualność ludzka: konstelacja bodźców zmysłowych, emocjonalnych i poznawczych, jest zjawiskiem złożonym i jak wszystko, co jest złóżone, może się psuć.
Natomiast na koniec wtrąca motto.
Seks jest tak wspaniałą częścią życia, że nikt nie powinien być go pozbawiony z przyczyn innych niż własna wola. Jak powiada Talmud: "trzy są rzeczy najpiękniejsze na świecie: szabat, promienie słońca i obłapianie".
Ciekaw jestem jakiej fazy w zachowaniu seksualnym brakuje aseksualistom.
wasz k i b i c
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: POLITYKA z 11 marca 2006

Post autor: NAIRIN »

Ciekawy fragment znalazłeś :) Cóż, wydaje mi się, że u asów może to działać zupełnie inaczej. Nie tak, że po którejś z faz sie konczy, ale zaczyna zupełnie inaczej. Przecież niektórzy poznają patnerów, ale wątpię by wynikało to z pożądania, jak pokazuje ten schemat. Ktoś musiałby zbadac mózg asa :)
adaxxada
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 3 lip 2007, 07:13
Lokalizacja: Warszawa

Piękno kwestia wględna

Post autor: adaxxada »

Czy seks jest najpiękniejszą rzeczą na świecie?????????? Dla mnie nie.

Nie to piekne co piękne, tylko to co sie komu podoba. Mnie się podoba co innego i to coś innego jest dla mnie piękne.

:aniol:
Pozdrawiam serdecznie

adaxxada
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Polityka z 11 marca 2006

Post autor: DZIEWICA8 »

Tak, to rzeczywiście ciekawy tekst. Najbardziej zaciekawił mnie ten fragment o budowie mózgu człowieka. Wynikałoby z tego, że homoseksualizm jest wrodzony, a nie nabyty z powodu jakiś wydarzeń w życiu. Może, więc także aseksualizm jest wrodzony, ale jeszcze nikt nie badał mózgów ludzi aseksualnych i nic o tym nie wiadomo? Może ktoś przeprowazi kiedyś takie badania?
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

DZIEWICA8 pisze:Może, więc także aseksualizm jest wrodzony
..No przecież nie nabyty.. Przynajmniej nie mój :wink:.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Gdzieś tam usłyszałem czy też przeczytałme, że homoseksualizm występuje także u zwierząt i ponoć wśród nich też jest tępiony :roll:

Nie wiem ile w tym jest prawdy, ale być może Romcio i koledzy (bo koleżanki zapewne rodzą i gotują) praktykują zwyczaje swoich ewolucyjnych przodków :twisted:
Czczony nie tylko w Chinach
Salomea

Post autor: Salomea »

Gizmo pisze:
DZIEWICA8 pisze:Może, więc także aseksualizm jest wrodzony
..No przecież nie nabyty.. Przynajmniej nie mój :wink:.
Przypomniałam sobie dziś, że ja mój nabyłam, jak miałam 7 lat byłam w sklepie po kredki i tam go sobie kupiłam. :mrgreen: :P
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

POLITYKA z 11 marca 2006

Post autor: DZIEWICA8 »

Chodziło mi o to, że to może właśnie w mózgu człowieka tkwi przyczyna jego aseksualizmu, bo przecież musi się on skądś brać. Niektórzy specjaliści uważają, że aseksualizm jest właśnie nabyty, czyli wywołany przez jakieś przykre wydarzenia z życia człowieka np. gwałt lub molestowanie seksualne w dzieciństwie. W pewnym słowniku na temat seksualności człowieka aseksualizm został określony jako niechęć lub wstręt do seksu, który jest tylko chwilowy u człowieka i w końcu minie. Tymczasem ludzie określający się jako aseksualni często przyznają, że żadne z tych wydarzeń nie miały miejsca w ich życiu i uważają, że aseksualizm im nie przechodzi i nigdy nie przejdzie. Może, więc takie myślenie tych specjalistów jest błędne i powinni poszukać raczej w innym kierunku.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Również uważam, że teza o możliwości nabycia aseksualizmu jest błędna. Kiedyś była teoria, że homoseksualistą można zostać przez uwiedzenie. :lol: Dziś w przypadku homoseksualizmu nikt już nie wysuwa teorii o uwiedzeniu. Z aseksualizmem też kiedyś będzie tak, że nikt nie będzie szukał jego przyczyn tam, gdzie ich nie ma, czyli w jakichś wcześniejszych, traumatycznych zdarzeniach. Jestem osobą aseksualną od zawsze i nie widzę tutaj podstaw do twierdzenia o nabyciu aseksualizmu. Bo, jak można go nabyć skoro nigdy nie odczuwało się pociągu seksualnego?
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Bywają ludzie, którzy od urodzenia nie czują bólu, nie widzą kolorów, nie rozpoznają twarzy - to oczywiste, że mogą być i tacy, którzy nie czują pociągu seksualnego. Jeżeli ktoś mówi, że nie ma czegoś takiego jak aseksualność, nie wykazuje się zbyt otwartym umysłem.. (mówiąc prościej - to zwykły burak :wink:)
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Jasne, tylko, że jak na razie, to takich osób jest dość sporo. :roll:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Salomea

Post autor: Salomea »

To, że jest ich sporo to już ich problem, oni się powinni tym martwić. :wink: :mrgreen: :mrgreen:
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Gizmo pisze:Jeżeli ktoś mówi, że nie ma czegoś takiego jak aseksualność, nie wykazuje się zbyt otwartym umysłem.. (mówiąc prościej - to zwykły burak :wink:)
Mała uwaga. Jadalna część buraka należy do bytów podziemnych. Zaś burakiem nazywa się takiego człowieka, który - podobnie jak burak - charakteryzuje się swoistym byciem poniżej pewnego poziomu. W przypadku buraka mówimy oczywiście o poziomie gruntu ;) Natomiast człeka o zamkniętym umyśle, który ewentualnie musiał by się przedrzeć przez multum warstw, aby tegoż otworzyć, proponuję nazywać cebulką :mrgreen:
Czczony nie tylko w Chinach
Salomea

Post autor: Salomea »

Ant ty przestań, jak wy możecie takie p.i.e.r.d.o.ł.y pisać na forum. Ja tu się pojawiam, mam nadzieję na poważną dyskusję, filozoficzne rozważania, a wy tu o burakach. Wstyd, wstyd, jestem zgorszona i informuję was o tym. Me zgorszenie niech was przywoła do porządku. Wy się lepiej nad sobą zastanówcie. :diabel: :diabel: :diabel:
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

To to nie forum rolnicze? :shock:
Czczony nie tylko w Chinach
ODPOWIEDZ