Jakiego związku pragniecie?

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Awatar użytkownika
Valhalla
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:04
Lokalizacja: Piła

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Valhalla »

To ja Ci przypomnę piosenkę, ale w specyficznym wykonaniu Czesława :D
http://www.youtube.com/watch?v=d52qNS6-uEk
Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: CloudninowaSWQ »

Haha faktycznie,specyficzne :) .Tak to właśnie ta piosenka idealnie opisuje miłość,i taką bym chciała
Gale
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 11 lip 2013, 19:54
Lokalizacja: Sverige

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Gale »

Związku gdzie jedna osobna wspomaga drugą w realizacji życiowych pasji, związku w którym można być bardziej szczerym niż w rozmowie z własną matką, związku w którym obie osoby uczą się od siebie jak być lepsze w codziennym życiu. Związku gdzie obie osoby pragną razem zwiedzać świat.
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Falka »

Gale pisze:Związku gdzie jedna osobna wspomaga drugą w realizacji życiowych pasji, związku w którym można być bardziej szczerym niż w rozmowie z własną matką, związku w którym obie osoby uczą się od siebie jak być lepsze w codziennym życiu. Związku gdzie obie osoby pragną razem zwiedzać świat.
Piękne :D Wstawi ktoś przycisk ,,lubię to''?
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: CloudninowaSWQ »

Falka pisze:
Gale pisze:Związku gdzie jedna osobna wspomaga drugą w realizacji życiowych pasji, związku w którym można być bardziej szczerym niż w rozmowie z własną matką, związku w którym obie osoby uczą się od siebie jak być lepsze w codziennym życiu. Związku gdzie obie osoby pragną razem zwiedzać świat.
Piękne :D Wstawi ktoś przycisk ,,lubię to''?
Ja stawiam llubie to :) .Mądrze ujęte ,szkoda tylko,że mało kto to wprowadza w czyn
samotek74
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2014, 15:31
Lokalizacja: Gliwice,Zabrze,Łabędy

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: samotek74 »

Valhalla pisze:
ni_san_juu pisze: każdy ma swoje życie, jeden od drugiego nie jest uzależniony, czy to psychicznie czy fizycznie, druga strona jest przede wszystkim soulmate czyli bratnią duszą :wink: tyle
Podpisuję się obiema rękami i nogami ;)
Jednak przede wszystkim i nade wszystko, idealny związek dla mnie to taki, który - PO PIERWSZE - opiera się na MIŁOŚCI. Po prostu. Smuci mnie, że tak rzadko o tym wspominacie. Jakbyście z góry zakładali, że miłość = seks, którego nie chcecie. Tak, życie nas do tego przyzwyczaiło, szara proza życia wpisuje miłość w seks, uzależnia ją od niego i nierozerwalnie z nim łączy. Ale przecież prawdziwa miłość, to dzielić ze sobą całe życie ze wszystkimi szczegółami, a nie tylko dzielić łóżko.
Witaj, w całości popieram stwierdzenie :)
Awatar użytkownika
MartinX
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 14 kwie 2014, 18:12

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: MartinX »

Na zasadach partnerstwa, wzajemnej pomocy, bez szantażu emocjonalnego.
Awatar użytkownika
snowleo
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2014, 16:02
Lokalizacja: gg: 2367381

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: snowleo »

MartinX pisze:Na zasadach partnerstwa, wzajemnej pomocy, bez szantażu emocjonalnego.
Zgadzam się z tym. Mój problem polega na tym, że jestem introwertykiem. Nie potrafię rzucać się komuś na szyję i prawić komplementy. Pisząc maile nie wpadam w entuzjazm nadmuchany własnymi wyobrażeniami na temat drugiej osoby.
Najważniejsze dla mnie to czuć się przy kimś bezpiecznie, czuć wsparcie z tej drugiej strony i akceptację. Jestem człowiekiem działającym. Kiedyś wydawało mi się, że jestem domatorką, ale mój organizm się przestawił. Gdy siedzę w domu - zaczynam chorować. Potrzebuję się przemieszczać. Ale zawsze byłam lojalna wobec osób, z którymi byłam. Nawet, a może szczególnie wtedy, gdy było źle. Nigdy nie szukałam "pocieszycieli" ani online, ani w realu.
Potrzebuję ludzi, którym mogę zaufać. Którzy będą. Przyjaciół, którzy nie są jak chorągiewka na wietrze. Ale już nie wierzę, że ich znajdę.
Awatar użytkownika
MarcinK
starszASek
Posty: 46
Rejestracja: 3 maja 2014, 17:26

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: MarcinK »

Są takie osoby, tylko coraz trudniej je znaleźć. Niestety ludzkość teraz idzie w totalną dekadencję i głupotę. Totalny egoizm. Myślę, że musisz próbować a na pewno kogoś znajdziesz. Tylko nie na gwałt i siłę. To nigdy nie kończy się dobrze.
lollol
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2014, 19:23

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: lollol »

Gale pisze:Związku gdzie jedna osobna wspomaga drugą w realizacji życiowych pasji, związku w którym można być bardziej szczerym niż w rozmowie z własną matką, związku w którym obie osoby uczą się od siebie jak być lepsze w codziennym życiu. Związku gdzie obie osoby pragną razem zwiedzać świat.


esencja mojego myślenia dodałabym tylko związku który będzie oparty na szacunku, zaufaniu i na pożądaniu siebie ale nie seksualnym a mentalnym/emocjonalnie...
strangelove34
gimnASjalista
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2014, 11:23

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: strangelove34 »

szczerego i trwalego
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Heremis87 »

Do niedawna relacje partnerskie, kilka osób wyżej pisało już o tym. Dobrze mieć pewne wspólne zainteresowania, pomysł na wspólny czas. Jednak od kilku miesięcy nawet w takich relacjach przestałem widzieć sens. Nie wykluczam w przyszłości bycia z kimś, ale też liczę się z życiem samemu, zdaję się na nieodgadniony los.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
snowleo
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2014, 16:02
Lokalizacja: gg: 2367381

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: snowleo »

W sumie to nie chciałabym życia spędzać samej. Mam naturę wojownika, ale też i opiekuna. Niestety bywa, że lubię być sama, poczytać książki, pomedytować. Jestem trochę jak kot. Koty uważa się za egoistyczne stworzenia myślące tylko o sobie, ale tak naprawdę kot przebywający w drugim kącie domu doskonale zdaje sobie sprawę ze wszystkiego, co dzieje się na całej przestrzeni. Nawet, gdy pozornie śpi - strzyże uszami i chroni dom po swojemu.
Jeśli miałabym kogoś znaleźć - musiałby być tolerancyjny. Bo nie zawsze jestem towarzyska. Nie oglądam tv, nie czytam gazet, nie interesują mnie plotki ani wiadomości na siłę wtłaczane do głowy. Nie piję, nie palę i oczywiście seks mnie nie interesuje. Wolę ciszę, niż nadmiar bezużytecznych informacji. Ale ta cisza nie oznacza stagnacji.
No i dom bez kota nie wchodzi w grę. Wolę mieć tonę sierści na dywanie, niż nie mieć kota. Obecnie niestety nie mam kota bo wynajmuję mieszkanie.
Szukam osoby bez nałogów (alkohol i papierosy). Osoby poukładanej, która nie musi skakać z kwiatka na kwiatek. Która już znalazła swoją drogę w życiu i jest jej na tej drodze dobrze. Przyjaciela, na którego można liczyć.
Szukam kogoś kto lubi czasem gdzieś wyjechać (wysokie góry odpadają - mam lęk wysokości). I pograć w ping ponga dla zabawy (ale nie dla punktów). Mogłabym mieszkać na południu, w domu z ogródkiem. Bo rośliny też mi są potrzebne do życia.
Awatar użytkownika
Liriel
mASełko
Posty: 136
Rejestracja: 17 maja 2014, 20:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Liriel »

snowleo pisze:W sumie to nie chciałabym życia spędzać samej. Mam naturę wojownika, ale też i opiekuna. Niestety bywa, że lubię być sama, poczytać książki, pomedytować. Jestem trochę jak kot. Koty uważa się za egoistyczne stworzenia myślące tylko o sobie, ale tak naprawdę kot przebywający w drugim kącie domu doskonale zdaje sobie sprawę ze wszystkiego, co dzieje się na całej przestrzeni. Nawet, gdy pozornie śpi - strzyże uszami i chroni dom po swojemu.
Jeśli miałabym kogoś znaleźć - musiałby być tolerancyjny. Bo nie zawsze jestem towarzyska. Nie oglądam tv, nie czytam gazet, nie interesują mnie plotki ani wiadomości na siłę wtłaczane do głowy. Nie piję, nie palę i oczywiście seks mnie nie interesuje. Wolę ciszę, niż nadmiar bezużytecznych informacji. Ale ta cisza nie oznacza stagnacji.
No i dom bez kota nie wchodzi w grę. Wolę mieć tonę sierści na dywanie, niż nie mieć kota. Obecnie niestety nie mam kota bo wynajmuję mieszkanie.
Szukam osoby bez nałogów (alkohol i papierosy). Osoby poukładanej, która nie musi skakać z kwiatka na kwiatek. Która już znalazła swoją drogę w życiu i jest jej na tej drodze dobrze. Przyjaciela, na którego można liczyć.
Szukam kogoś kto lubi czasem gdzieś wyjechać (wysokie góry odpadają - mam lęk wysokości). I pograć w ping ponga dla zabawy (ale nie dla punktów).
Mogę skopiować? Serio, idealne podsumowanie tego, co chciałam napisać i nie wiedziałam, od czego zacząć. Tylko tekst o domku z ogródkiem usunęłam. Pożądam miasta.
A do tolerancji dopisałabym jeszcze wyrozumiałość w kwestii pracoholizmu. Bo to on jest moją największą słabostką.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Keri »

1 rzeczą to uświadomienie sobie czym jest związek. Dla mnie jakieś zasady i czynności stworzone przez człowieka. Ograniczenie. OUT!
2 Uświadomienie że każdy ma swój własny świat swoje własne życie. Narzucanie komuś własnej wizji związku to egoizm. OUT!
3 Dojście do tego że przez szacunek i akceptację 2 osoby jaka ona jest można ze sobą być. Jeśli szanujesz i akceptujesz to też akceptujesz pewną WOLNOŚĆ 2 osoby. Jeśli ktoś pragnie jej dużo to Związek przestaje istnieć.
ODPOWIEDZ