Jestem aseksualna?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
alishya
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2020, 14:22

Jestem aseksualna?

Post autor: alishya »

Witam,
Mam na imię Alicja i mam 20 lat. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy nie jestem aseksualna.
Mam chłopaka od trzech lat. Uprawiam z nim seks od dwóch lat, jednak nie sprawia mi on żadnej przyjemności.
Zastanawiałam się, czy to może dlatego, że partner mnie nie zadowala. Jednak przy drobnych pieszczotach, pocałunkach, dotyku czuję satysfakcję i poczucie przyjemności.
Seks w żaden sposób mi nie przeszkadza, nie obrzydza mnie ale również nie mam z niego żadnej satysfakcji. Seks uprawiam głównie, ze względu na partnera, któremu sprawia to przyjemność, jednak on robi dla mnie inne rzeczy, które mnie zadowalają. Seks z dziewczyną też mnie nie zadowolił.
Ktoś może mi wytłumaczy czy jestem aseksualna czy nie?
Ostatnio zmieniony 24 maja 2020, 16:29 przez alishya, łącznie zmieniany 3 razy.
cranace
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 12 lut 2020, 21:26

Re: Jestem aseksualna?

Post autor: cranace »

Pytanie czy zdarza Ci się mieć ochote na seks, czy jaka kolwiek inna osoba pociąga Cie w ten sposób.
alishya
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2020, 14:22

Re: Jestem aseksualna?

Post autor: alishya »

cranace pisze: 24 maja 2020, 15:04 Pytanie czy zdarza Ci się mieć ochote na seks, czy jaka kolwiek inna osoba pociąga Cie w ten sposób.
Ochoty na seks nigdy nie mam. I nikt oprócz mojego chłopaka mnie nie pociąga.
cranace
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 12 lut 2020, 21:26

Re: Jestem aseksualna?

Post autor: cranace »

O jakim rodzaju pociągu mówisz? Seksualnym czy romantycznym?
Jeśli żadna z płci Cie nie pociąga seksualnie, to jesteś ASką. A libido samo z siebie jest tutaj oddzielną kwestią.
Niektóre osoby aseksualne posiadają libido, ale nie jest ono ukierunkowane na inną osobe.
Oprócz tego jest dużo odcieni szarości między osobami aseksualnymi i seksualnymi.
alishya
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2020, 14:22

Re: Jestem aseksualna?

Post autor: alishya »

cranace pisze: 24 maja 2020, 18:28 O jakim rodzaju pociągu mówisz? Seksualnym czy romantycznym?
Jeśli żadna z płci Cie nie pociąga seksualnie, to jesteś ASką. A libido samo z siebie jest tutaj oddzielną kwestią.
Niektóre osoby aseksualne posiadają libido, ale nie jest ono ukierunkowane na inną osobe.
Oprócz tego jest dużo odcieni szarości między osobami aseksualnymi i seksualnymi.
Właśnie totalnie nie wiem jakiego rodzaju to pociąg :cry:
Awatar użytkownika
N400
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2019, 09:41

Re: Jestem aseksualna?

Post autor: N400 »

Alishya, a kiedy zdarza ci się obserwować sceny łóżkowe w filmach, to co wtedy czujesz? Jakiś rodzaj pobudzenia, ekscytacji, czy może bardziej znudzenie, obojętność?
Takie mamy teraz czasy, że Bóg jest w kwarantannie. :shock:
ODPOWIEDZ