"Zalezy od sily luku...

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Ola eR
starszASek
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2008, 21:44
Lokalizacja: Cala Polska i okolice

"Zalezy od sily luku...

Post autor: Ola eR »

...jak strzala pedzi w powietrzu..."

Witam.
Troche nie po kolei, bo juz dwa posty napisalam, ale powiedzmy, ze podoba mi sie styl prezentera pogody marki "Kret", ktory "dzien dobry" mowi gdzies w polowie wypowiedzi. Powiedzmy, bo tak nie jest.

Jak mozna zauwazyc, jestesm osoba poukladana, ale wedlug wlasnej, dosyc niezrozumialej, logiki :)

Na imie mam Aleksandra po prababci, bo moj tata lubi tradycje, ale tego po nim nie odziedziczylam.

Interesuje sie swiatem szeroko pojetym, obyczajami, ludzmi, kultura jako sposobem zachowan i ich uwarunkowaniem, uwielbiam podroze, sport, pomagac ludziom. Moja milosc to dzieci i koty. Lubie klimat XIX wieku, dletego na miejsce studiow wybralam Lodz.

Stanowczo nie lubie prawa i prawnikow, moze dlatego, ze prawo studiuje.

Lat 21 i 8 miesiecy.

Pozdrawiam Was i mam nadzieje na to, ze zarowno Wam ze mna jak i mi z Wami bedzie sie ciekawie rozmawialo :)
Człowiek musi czasem chorować. Chociażby po to, żeby poczytać. (Hagiwara Sakutaro)
...
"Polamane kwiaty, ktore zyja samotnie"
...
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Cześć.
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Cześć! :D

Też kocham koty. :witch:
Quirkyalone
Jolina
ASiołek
Posty: 88
Rejestracja: 13 sty 2007, 23:46
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Post autor: Jolina »

cześć!
kłania sie znielubiany prawnik :P i też po studiach w Łodzi na szacownym WPiA 8)
udanej wieczności-J
Ola eR
starszASek
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2008, 21:44
Lokalizacja: Cala Polska i okolice

Post autor: Ola eR »

:)

Urtika - moj wyglada jak krowa i nazywa sie Junior i jest mezczyzna mojego zycia :D

Jolina - gratuluje, ze przeszlas te gehenne zwyciesko :) I widze, ze masz wpisane miejsce zamieszkania Lodz/Warszawa, ja dokladnie odwrotnie: Warszawa/Lodz :P Z Warszawy jestem, w Lodzi studiuje...No, przez nadchodzace pol roku w Paryzu ;)

Zapomnialam dodac dosc waznej chyba rzeczy przy przedstawianiu sie - as od urodzenia :)
Człowiek musi czasem chorować. Chociażby po to, żeby poczytać. (Hagiwara Sakutaro)
...
"Polamane kwiaty, ktore zyja samotnie"
...
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Witaj na forum. Też nie lubię prawników, a oprócz tego - dzieci. Za to jestem kociarą jakich mało. Pozdrawiam
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Tenarian
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 16 maja 2008, 00:03

Post autor: Tenarian »

dziwożona pisze:(...)Też nie lubię prawników(...)
Wszystkich :cry: ?
Jest taka stara serbska pieśń...
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Tak, wszystkich, bo nie spotkałam w życiu żadnego porządnego prawnika, który pracowałby w zawodzie. A ponadto, mógłbyś powitać nową forumowiczkę, a nie wciągać mnie znowu w jakieś dyskusje 8)
A jeśli masz na myśli siebie, to przecież nie jesteś prawnikiem, tylko historykiem, jak to często podkreślałeś. I już nie płacz. Lubię Cię, wiesz o tym.
Ostatnio zmieniony 6 sie 2008, 23:12 przez dziwożona, łącznie zmieniany 1 raz.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Tenarian
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 16 maja 2008, 00:03

Post autor: Tenarian »

dziwożona pisze:Tak, wszystkich, bo nie spotkałam w życiu żadnego porządnego prawnika, który pracowałby w zawodzie.
Masz całkowicie rację. Witam więc nową forumowiczkę i wytażam niniejszym nadzieję, że będzie pierwszym prawnikiem pracującym w zawodzie, którego Dziwożona (pomimo złych osobistych doświadczeń) uzna za porządną osobę.
A śmieci ciach.
Jest taka stara serbska pieśń...
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Jak ja się do kogoś uprzedzę, to koniec. Prawnik to prawnik. Zuo.
Znowu nas wytną.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Zixxar
głuptAS
Posty: 496
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zixxar »

Cześć Ola eR!
Ola eR
starszASek
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2008, 21:44
Lokalizacja: Cala Polska i okolice

Post autor: Ola eR »

Hahaha - chyba spotka Was zawod :P Nie to, zebym sie nie uwazala za porzadna, wrecz przeciwnie, moje troche przeczulone sumienie nie pozwala mi planowac pracy w zawodzie :P To znaczy planuje pracowac w zawodzie, ale nie "klasycznie". Adwokat - niemoralnie, prokurator i sedzia nie dla mnie, za bardzo wszystkich usprawiedliwiam, radca, notariusz - dla mnie niemoralne ze wzgledu na zawyzona proporcje ceny do wykonywanej pracy :P Zamierzam pisac prawo, a raczej poprawiac to co wymysla politycy...

Mam nadzieje, ze wypowiedzia o zawodach prawniczych nikogo nie urazam, zwlaszcza ujawnionej juz tu Pani Prawnik, do ktorej juz czuje sympatie i jakas wiez, ze wzgledu - narazie - na wspolna Alma Mater :P
Człowiek musi czasem chorować. Chociażby po to, żeby poczytać. (Hagiwara Sakutaro)
...
"Polamane kwiaty, ktore zyja samotnie"
...
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Wiesz, zależy co się rozumie pod pojęciem "porządny". Np. moja kuzynka jest sędziną. Mam wrażenie, że Pan Bóg na Sądzie Ostatecznym będzie łaskawszy od niej. Potrafi wlepić pół roku za bzdurę. A z roku na rok robi się coraz gorsza. Moja koleżanka, prokurator, tak skrupulatna, że jakby mogła, to by i samą siebie oskarżyła, ale biedaczka nie może, bo przecież jest wcieleniem moralności. Dla mnie porządny to znaczy ludzki.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Ola eR pisze:radca, notariusz - dla mnie niemoralne ze wzgledu na zawyzona proporcje ceny do wykonywanej pracy :P
Nie jestem prawnikiem, ale jakąś tam styczność z radcami akurat mam i generalnie może i ceny są wysokie, ale nie zgodzę się z tym, że zawyżone w stosunku do wykonywanej pracy - w końcu w dużej (jeśli nie w głównej) części to zawód oparty na wiedzy i wykorzystywaniu tejże wiedzy w praktyce, a takie wartości niematerialne są naprawdę... drogie, żeby nie powiedzieć, że bezcenne :P I czy naprawdę niemoralny jest człowiek, który ceni swoje umiejętności?
Ola eR pisze: Zamierzam pisac prawo, a raczej poprawiac to co wymysla politycy...
O tak, coś takiego by się przydało :P Całe moje życie zawodowe to dochodzenie do tego, co autor danego aktu miał na myśli i siłowanie się z urzędnikami skarbowymi na interpretacje xD
Ola eR
starszASek
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2008, 21:44
Lokalizacja: Cala Polska i okolice

Post autor: Ola eR »

Agnieszka pisze:nie zgodzę się z tym, że zawyżone w stosunku do wykonywanej pracy - w końcu w dużej (jeśli nie w głównej) części to zawód oparty na wiedzy i wykorzystywaniu tejże wiedzy w praktyce, a takie wartości niematerialne są naprawdę... drogie, żeby nie powiedzieć, że bezcenne :P I czy naprawdę niemoralny jest człowiek, który ceni swoje umiejętności?
Byc moze za bardzo zasugerowalam sie slowami swoich wykladowcow, ktorzy mowia, ze jak bedziemy notariuszami to bedziemy trzepac duza kase za podpis i nicnierobienie...:/
Człowiek musi czasem chorować. Chociażby po to, żeby poczytać. (Hagiwara Sakutaro)
...
"Polamane kwiaty, ktore zyja samotnie"
...
ODPOWIEDZ