Monodram

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Monodram

Post autor: dimgraf »

Tu chyba będzie dobre miejsce na tego posta ponieważ nie wiem czy moje zapytanie miałoby być dobrym podłożem pod szerszą dyskusje.Do rzeczy.

Szukam ciekawego, krótkiego lub możliwego do podzielenia na odcinki monodramu. Być może wśród forumowych miłośników literatury znajdzie się osoba znająca jakieś utwory nadające się do przedstawienia dla jednego aktora. A może ktoś z was napisał monodram i zechciał by się podzielić? W grę wchodzą też opowiadania z pojedynczym bohaterem, które mogę przełożyć na scenariusz. Niestety honorarium nie przewiduje ale oczywiście wszelkie informacje o autorze tekstu zamieszczę. Z góry dzięki za pomoc.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: młynek offtopowy

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Tematyka monodramu jest obojętna? Dużo jest takich tekstów, ale zależy kto ma przemawiać i po co.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: młynek offtopowy

Post autor: dimgraf »

Tematyka dowolna. Musi mnie zaciekawić i być możliwe do realizacji bez dużych nakładów pracy. Chodzi o to by zrobić film krótkometrażowy w miarę krótkim czasie. Dlatego właśnie monodram. Przygotowanie jednego aktora zabiera o wiele mniej czasu niż znalezienie dużej obsady. Drugi wymóg historia musi się nadawać do realizacji w ciągu jednego dnia zdjęciowego i być do opowiedzenia w czasie do 20 minut. Też jeszcze kwestia targetu. Chcemy dotrzeć do osób młodych (16-20 lat). Najprawdopodobniej rolę odegra 18-latek płci męskiej choć przyznam się, że jeszcze o pomyśle nie wie. Chce też w ten sposób sprawdzić jego umiejętności aktorskie nim wcieli się w jedną z postaci w moim filmie (o udziale w moim filmie akurat wie). Możliwe, że w podobny sposób będę też testować inne młode osoby nim trafią do obsady filmu. Oczywiście zrealizowany monodram będziecie mogli obejrzeć i ocenić (i nastąpi to zdecydowanie szybciej niż film, którego sama realizacja zdjęciowa jest przewidziana na pół roku:D)
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: młynek offtopowy

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Jak monodram ma sprawdzić talent i trafić do młodych, to może 4.48 Psychosis Sarah Kane? Jest na chomiku.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: młynek offtopowy

Post autor: dimgraf »

Dzięki. Ciekawa pozycja lecz nie do zamknięcia w rygorze czasowym. No i bardziej mimo wszystko do roli pasuje kobieta... hmmm... może po ten tekst jeszcze sięgnę bo jest do zrealizowania i podoba mi się. Ale było by czymś złym dzielenie tego tekstu na odcinki, a chciałbym prócz internetu wyemitować to w kilku telewizjach, a tam mogę dostać maksymalnie 20 minut czasu antenowego w jednym bloku.

Poproszę o jeszcze jakieś propozycje. Najlepiej kilka bym miał wybór. Może coś weselszego?

Ps. Do moderacji. Może jednak temat nadaje się do wyodrębnienia lub przeniesienia np. do tematu o moim filmie? W końcu pośrednio jego dotyczy.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
ODPOWIEDZ